PREČO je dobré masírovať bábätká?

Thumbnail
Kategórie:

Masáž bábätiek má množstvo prínosov pre deti ale aj rodičov. Vybrali sme pre Vás prehľad tých najdôležitejších.

Prehľad najdôležitejších prínosov pri masáži bábätiek:

Účinky masáže

Dotyky nás sprevádzajú od narodenia a počas celého života majú zásadný životný význam. Dieťatku dodáva pocit tepla, lásky a istoty. Už od počatia sa stáva jeho životnou potrebou. Masáž dokáže navodiť blízky intímny vzťah. Sú to chvíle, ktoré dávajú veľmi veľa nielen dieťatku, ale aj rodičom.

Vývin mozgu a dozrievanie nervovej sústavy

Naša pokožka je naším najväčším zmyslovým orgánom. Stimulovaním pokožky aktivujeme mozog a nervovú sústavu. Prvý rok života detí je významným medzníkom vo vývine a dozrievaní mozgu aj nervovej sústavy, práve preto je masáž v tomto období taká prospešná.

Kvalita spánku a uvoľnenie stresu

Počas masáže sa v tele vylučuje oxytocín a iné hormóny šťastia, ktoré pomáhajú zmierniť stres a zlepšiť kvalitu spánku. Len počas pokojného a hlbokého spánku sa dokáže telo a mozog správne regenerovať a vyvíjať.

Uvoľnenie telíčka a navodenie pocitov šťastia

Oxytocín spolu s endorfínmi zlepšujú náladu, vnímavosť a komunikáciu s okolím. Masáž tiež dokáže telo zbaviť bolesti a iných nepríjemných pocitov, pričom pomáha deťom precítiť vlastné telo a pocity v ňom. Dieťa tak zažíva seba a svoj svet.

Trávenie a priberanie na váhe

Masážou priamo aj nepriamo stimulujeme trávenie a vstrebávanie živín. Uvoľnenie navodené masážou pomáha pri plynatosti, kolike, tráviacich kŕčoch a zápche.

Imunitný systém

Endorfíny vylučované pri masáži dokážu podstatne viac ako len blokovať bolesť. Posilňujú imunitný systém, navodzujú pocit dobrej nálady a podporujú rýchlejšie liečbu. K podpore imunity prispieva tiež stimulácia trávenia a obehových systémov.

Laktáciu a dojčenie

Počas masáže sa dochádza k uvoľňovaniu oxytocínu aj v tele mamičky. Tento hormón tak prispieva nielen k budovaniu silného puta, ale tiež k tvorbe materského mlieka.

Zmierňovanie popôrodnej depresie a regeneráciu po pôrode

Dotyky a mazlenie doslova zabíjajú strach a depresiu. Prehĺbením citového vzťahu a zlepšením komunikácie významne bojujeme so stavmi úzkosti po pôrode. Schopnosť pomôcť svojmu dieťatku pri bolestiach alebo jednoducho napomôcť jeho zdravému vývinu výrazne podporuje rodičovské kompetencie. Je to nádherný pocit, keď vidíte, že sa vášmu dieťatku vaša masáž páči. Hormonálne zmeny počas masáže svojho bábätka uvoľňujú aj telo mamičky a dávajú tak priestor na regeneráciu po pôrode.

logo

Máte záujem o masáž svojho bábätka? 

VIAC INFO TU.

Prevedie Vás nimi skúsená dula Lucia Vančo.

KEDY: vždy vo ŠTVRTOK od 11.apríla 2019 v čase 10:00 – 11:30 hod.

KDE: centrum CHAMELEON LAND, Martinčekova 13, Bratislava

KONTAKT NA PRIHLASOVANIE: 0903 30 60 32, lucia.vanco@gmail.com

Podobné články