Kultovka Peanuts a Snoopy: teraz v špeciálnej kolekcii u Deichmanna

Thumbnail
Kategórie:

Kto a čo sú Peanuts?

Peanuts je americký komiks a seriál s veľmi silným, filozofickým, psychologickým a sociologickým podtextom. Jeho tvorcom je Charles M. Schulz. Pôvodná séria z roku 1950 sa predĺžila až do roku 2000 a odvtedy pokračuje v neúnavných reprízach, čo ho zaradilo medzi najpopulárnejšie a najvplyvnejšie príbehy v histórii komiksov.

Peanuts pracuje s detskými hrdinami, psíkom Snoopym a vtáčikom Woodstockom. Celkovo bolo publikovaných až 17 897 stripov, takže je to pravdepodobne aj najdlhší príbeh, aký kedy jedna ľudská bytosť rozprávala. Navyše, v čase Schulzovej smrti v roku 2000 vychádzali “arašidy“ (z angl. jazyka peanuts = arašidy) už vo viac ako 2 600 novinách s približne 355 miliónmi čitateľov v 75 krajinách a boli preložené do 21 jazykov. Nepochybne aj toto mu dopomohlo stať sa definitívnou celosvetovou kultovkou.

A nielen z Peanuts, ale aj zo Snoopyho!

 

Ikonický psíček Snoopy

Snoopy je jedna z postáv seriálu Peanuts. Je vtipný, extrémne pohotový, svojim spôsobom dobrosrdečný a skutočne šťastný psík. Svojimi hláškami teší publikum už celých 72 rokov! Jediná vec, ktorá toto malé, veselé stvorenie dokáže naozaj rozladiť je nedostatok večere a mačky.

Snoopy je publiku veľmi blízky nielen pre jeho chutný vzhľad, ale aj pre jeho mnohé ľudské črty. Aj on má strach z mnohých vecí, napríklad trpí klaustrofóbiou, takže má obrovský rešpekt pred vysokou burinou a dokonca aj pred jeho vlastnou búdou. Hrôzostrašne sa bojí cencúľov visiacich v zime zo strechy a veľmi rád číta. Má ohromnú schopnosť aportovať s mydlovými bublinami a na diaľku začuť niekoho jesť marshmallow, či keksíky. Vynaliezavo a pohotovo tvrdí, že on za to nemôže, on skrátka počuje ich volanie. Má svoj trefný, jemne uštipačný humor. Kúsok Snoopyho chce vlastniť každý.

Táto túžba nebola nikdy tak ľahko realizovateľná ako teraz – malým aj veľkým milovníkom Peanuts môžete urobiť radosť hneď a zaraz vo svojej najbližšej kamennej predajni DEICHMANN. Nájdete tu sympatickú, limitovanú kolekciu pozostávajúcu z trička, mikiny, tašiek, vaku, rôznych kabeliek a peňaženky, ako inak s najkrajšími motívmi Snoopyho a Peanuts. Nechýba ani praktický jedálenský set do školy: fľaša a desiatový boxík. No a v špeciálnej exkluzívnej online kolekcii na www.deichmann.com nájdete aj vkusné tenisky.

 

 

Poponáhľajte sa, ponuka je limitovaná.

Tip: Ak prikúpite v papiernictve ešte aj farebné fixky na textil, vlastnoručné vyfarbenie trička Peanuts môže byť pre budúceho majiteľa, alebo majiteľku príjemná zábava. Nezabudnite dielo dobre prežehliť, aby sa farba poriadne zafixovala.

Zdroj foto: DEICHMANN a Facebook @Deichmann.SK

Podobné články