Kultová Bambuľka v knižke!

Thumbnail
Kategórie:

Bol to detský seriál, na ktorom vyrastali mnohí z nás. Pospevovali sme si úvodnú pesničku, pohmkávali melódiu. Kto by si nespomínal na Bambuľku, ktorá sa ako 5-ročná dostane k dedovi Jozefovi a ten ju začne vychovávať?

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/80362559/bambulkine-dobrodruzstva.jpgBol to detský seriál, na ktorom vyrastali mnohí z nás. Pospevovali sme si úvodnú pesničku, pohmkávali melódiu. Kto by si nespomínal na Bambuľku, ktorá sa ako 5-ročná dostane k dedovi Jozefovi a ten ju začne vychovávať? Úžasný 30-dielny seriál z roku 1982 dostal aj knižnú podobu, ktorej náklad sa však rýchlo vypredal. A teraz konečne vychádza druhé vydanie, takže budete mať opäť čo čítať svojim deťom.

 

Bambuľka je dodnes obľúbenou postavičkou pre mnohé deti…hoci Monika Haasová alias Bambuľka je už dospelá tridsiatnička a Július Pántik alias dedo Jozef zomrel pred desaťročím. Prečítajte svojim deťom Bambuľkine dobrodružstvá – 30 rozprávok, na každý večer jedna.

 

Bambuľkine dobrodružstvá je kniha Petra Guldana, ktorý napísal scenár, texty piesní i námet k obľúbenému seriálu. Knižka síce vyšla pred pár rokmi, no stále je neuveriteľne obľúbená a robia sa ďalšie dotlače. Nové vydanie vychádza práve v týchto dňoch.

 

A tak sa deti v rozprávke Cukríková choroba dozvedia, prečo netreba jesť veľa sladkostí; príhoda Haló, tu Bambuľka naučí, ako správne telefonovať a Čistota pol života zasa zdôrazní potrebu byť čistý a upravený. Nechýbajú obľúbené rozprávky ako Marhuľový koláč, Zázračné slovíčka, Sedmospáč či Primabalerína, v ktorej prišla Bambuľka na balet, no príliš sa hanbila.

 

Knižku otvára rozprávka Prekvapenie, v ktorom doručia dedovi Jozefovi obrovský balík z Bambuľkova, zvláštnej rozprávkovej krajiny. A končí sa Narodeninami Bambuľky, ktorá sa má vrátiť späť do svojej krajiny…

Kniha Bambuľkine dobrodružstvá obsahuje 30 rozprávok, toľko mal i seriál dielov. V každej rozprávke je na rôznych príhodách deťom vysvetlené, ako sa v danej situácii zachovať. A stretneme sa s tetou Klárou, Vierkou, kamarátkou Evičkou či so psom Dikinom.

Podobné články