Kozmetika pre deti: ako vyberať a na čo dávať pozor?

Thumbnail
Kategórie:

Kozmetika je vo všeobecnosti veľmi diskutabilnou témou. Viete ako správne vybrať tú pre deti?

Klasické kozmetické produkty syntetického pôvodu v sebe obsahujú množstvo chemických zložiek. Ich používanie je testované, aby nám nespôsobovali žiadne nežiadúce efekty, avšak nikto nekontroluje dlhodobé používanie týchto produktov počas nášho života. Rovnako to je aj s deťmi: detská kozmetika tiež môže obsahovať množstvo diskutabilných zložiek.

Siahnite radšej po prírodných alternatívach…

Detská pokožka je nesmierne citlivá a preto si vyžaduje aj omnoho opatrnejšie zaobchádzanie. Práve z tohto hľadiska môže byť používanie nadmerného množstva vysoko parfumovanej kozmetiky plnej syntetických zložiek agresívne. Skvelou voľbou pre použitie na detskú pokožku sú prírodné produkty. Nie všetky prírodné produkty však sú zo 100% prírodných zložiek.

Skvelou voľbou môžu byť napríklad rôzne prírodné olejčeky. Sú väčšinou vyrábané z rastlinných zdrojov a neobsahujú žiadne zložky navyše. Ich parfumácia je veľmi príjemná, nakoľko neobsahujú žiadne prídavné aromatické látky. Pre detskú pokožku preto predstavujú skvelú voľbu. Taktiež sú skvelou pomôckou rôzne prírodné mydlá z prírodných zložiek. Množstvo prírodných produktov v kvalitnom prevedení z oblasti kozmetiky nájdete aj na Alza.

Koľko kozmetiky vaše deti potrebujú?

Na začiatok pri výbere akejkoľvek kozmetiky by sme si mali zadefinovať prečo deti kozmetiku potrebujú. Deti chceme len umyť od nečistôt, pretože sa cez deň viackrát zašpinia, či absolvujú telesné potreby. Práve preto si na umývanie vystačia s kvalitným mydlom a šampónom. Nepotrebujú žiadne produkty navyše, ktoré by dráždili ich pokožku.

Olejčeky, ktoré sme spomenuli môžu byť skvelou voľbou pre dodanie hydratácie napríklad pri zapareninách alebo iných kožných problémoch. Detská pokožka je totiž tak citlivá, že jej môžu prekážať aj mnohé materiály, či zložky potravín. Pri oblečení je totiž pravidlom, že sa používajú na farbenie rôzne chemické prostriedky, ktoré môžu citlivú pokožku poškodiť. Nadmerne parfumované produkty taktiež obsahujú zložky – ftaláty – ktoré sú (okrem iného) nevhodné pre použitie na citlivú detskú pokožku.

Podobné články