KNIŽNÉ TIPY PRE DETI

Thumbnail
Kategórie:

O tom, že knihy prinášajú nespočetné množstvo benefitov deťom i dospelým, niet ani najmenších pochýb. Smutným faktom však je, že rodičia svojim deťom čítajú čoraz menej. Preto by sme vám dnes chceli priniesť pár knižných tipov, ktoré by vďaka stále aktuálnym témam mohli zaujať nie len vás, ale aj vaše milé ratolesti.

Prvý deň v škôlke

Vtáčik Kamil ide po prvý raz do škôlky. Má trochu strach, no rozhodne sa, že to predsa len skúsi. Napokon sa v škôlke úžasne zabaví! Z kociek si postaví vysokánsku vežu, s novými kamarátmi si zaskáče cez švihadlo, z papiera vytvorí vtipné zvieratko, dokonca pôjde sám na záchod!

Zábavná a pekne ilustrovaná knižka o prvom dni v škôlke pre deti, ktoré v tento dôležitý deň potrebujú dodať štipku odvahy.

 

Nepripojená rodina

Keksík bol najšťastnejší pes na svete, kým do domu nevpadli obrazovky. Tablety, smartfóny a hracie konzoly. Už mal dosť svojej rodiny nalepenej na displejoch. Musel ich odpojiť!

Kniha Nepripojená rodina dokonale vystihuje aktuálnu realitu. Prostredníctvom smutného psíka bezbranného voči technológiám sú deti schopné precítiť, že tráviť veľa času za obrazovkami nie je celkom  v poriadku.

A teraz úprimne… koľko času denne strávite s telefónom v ruke vy?

 Majina záhrada

Maja sa s rodinou sťahuje do nového domu. Veľmi by si so sebou chcela vziať aj milovanú záhradku, no to sa nedá. Jablone, púpavy a naháňanie motýľov v rozvlnenej tráve jej tak veľmi chýbajú! Lenže v meste nie je miesto pre záhradu. Je to však naozaj tak?

Majin príbeh, nádherne ilustrovaný vodovými akvarelmi, je oslavou priateľstva, odhodlania splniť si sen a čara prírody.

 

Séria s Gabkom

Dobré skutky nemusia byť vždy iba velikánske hrdinské činy. Často sú to malé milé drobnosti, ktoré niekomu pomôžu alebo ho potešia. Aj škôlkar Gabko spoznáva, aký dobrý pocit je urobiť pre niekoho niečo užitočné. Napríklad doma pre rodičov, pre kamarátov, či dokonca zachrániť zvieratko.

„Príbehy chlapčeka Gabka pomáhajú deťom pochopiť situácie, s ktorými sa bežne stretávajú a ponúkajú im možnosti zamyslieť sa nad tým, ako si s novou situáciou poradiť a nájsť z nej východisko.” PaedDr. Petra Arslan Šinková, detská psychologička

 

V sérii o Gabkovi vyšlo:

Gabko a jeho rodina

Gabko v škôlke

Gabko pomáha

Gabko a zážitky zo škôlky

Pestovateľ snov

Na záver určite odporúčame nádherne ilustrovanú a inšpirujúcu knihu o čítaní s názvom Pestovateľ snov. Jednoduchý príbeh o starčekovi, ktorý napísal príbeh, vypestoval z neho knihy a tie potom poslal do sveta.

Prebuďte v deťoch lásku k čítaniu podmanivým rozprávaním, ktoré im otvorí dvere do sveta fantázie.

Podobné články