KNIHA: To kura je T-Rex!

Thumbnail
Kategórie:

Zaujímajú sa vaše deti o evolúciu a vy im chcete dopriať knihu, ktorá ich bude lákať, bude ich baviť a ešte k tomu im poskytne vzdelanie?

Siahnite po encyklopédií To kura je T-Rex, ktorá obsahuje podnetné témy a zábavným spôsobom ich zrozumiteľne predstavuje malým i veľkým čitateľom. 

Kniha na počudovanie neobsahuje obsah, ktorý pri takýchto publikáciách býva. Namiesto toho však na prvých dvoch stranách nájdete predhovor, ktorý ide priamo k veci a uvádza vás do pôsobivého sveta. Všetko je vysvetlené zaujímavo a zrozumiteľne, nemusíte mať strach, že by ste sa v knihe strácali alebo sa nudili. 

Hneď po ňom nasleduje prvá kapitola s názvom Pôvod vtákov, v ktorej sa dozviete súvislosť kuraťa a T-Rexa, čo vás určite zarazilo pri názve knihy. Ten je naozaj pútavý a preto je aj prvá kapitola veľmi vhodne zvolená, keďže ide o veľmi zaujímavú tému, ktorá posúva otázku Čo bolo skôr – vajce alebo sliepka? na celkom iný level. 

Ďalej sa porovnáva vtáctvo. Kniha vám predstavuje aj nelietavé vtáky, ktoré porovnáva s vyhynutými. Nemajte obavy, že by sa publikácia uberala len jedným smerom a zamerala sa čisto len na vtákov. Je oveľa obšírnejšia a obsiahlejšia, než sa na prvý pohľad zdá. 

V ďalších kapitolách sa dozviete podnetné informácie o: 

  • evolúcií koní 
  • šabľozubých šelmách 
  • chobotnatcoch 
  • obrích vážkach 
  • krokodíloch 
  • skupinke čudesných krokodílov 
  • obrích vombatoch 
  • Austrálskych megafaunach 
  • obrích leňochodoch a mnoho ďalšieho… 

Na každej dvojstránke sa autori zaoberajú niečím iným a ilustrátor Román Garcia Mora všetko vhodne doplnil niekoľkými výstižnými a prepracovanými ilustráciami. Kresby tiež zobrazujú, ako sa od seba veľkostne líšia rôzne kosti, vajcia a pod. 

Aj keď sa pojednáva o mnohých zaujímavých témach, témy majú spoločného jedného menovateľa – evolúciu. Informácie, ktoré sa v knihe dočítate, sú spísané tak, aby zaujali nie len deti, ale i dospelých a napriek tomu ste nemali pocit, že sú zbytočne zložito načrtnuté. Jednoduché, výstižné a zaujímavé texty ponúknu vždy niečo navyše. 

Knihu by som odporučila všetkým, ktorých námet zaujíma. Malým i veľkým, napriek tomu, že je určená pre deti od sedem rokov, pretože si radosť môžete urobiť spoločne a ešte sa naučiť plno nových a zaujímavých poznatkov. 

Čo na To kura je T-Rex hovorí Chensie? 

S mojím štvorročným synom také knihy milujeme. Od malička je doslova odkojený na encyklopédiách, ktoré zobrazujú žijúce i vyhynuté tvory – obzvlášť dinosaury. Táto publikácia bola ďalším prínosom do našej zbierky a znova sme sa dozvedeli niečo nové. Oboch nás zaujali krásne kresby, ktoré sú neskutočným bonusom. Rozhodne môžem odporučiť! 

2019-05-09-15-51-30

Recenziu si môžte prečítať na http://www.svet-mezi-radky.cz/.

Podobné články