Kniha, ktorá uspí vaše deti

Thumbnail
Kategórie:

Svetový hit – rozprávková uspávanka, za ktorú sa vám vaše dieťa poďakuje:-)

Zaujal vás titulok? Je niečo také možné? Existuje taká kniha?
Verte, že áno a nie je to nudná kniha. Práve naopak. Zajko, ktorý chce zaspať sa stal bestsellerom v mnohých krajinách, predalo sa vyše milióna kusov a teraz vychádza v slovenčine, aby pomohol rodičom uspať ich deti.

Zajko, ktorý chce zaspať je útla knižočka, ale obsahovo veľká. Nájdete v nej skoro celý autogénny tréning…
Ako sám autor uvádza, obsah knihy vychádza z overených psychologických relaxačných techník zameraných na uvoľnenie celého tela. „Rodičia by si mali text knihy „natrénovať“, aby ho mohli predniesť a prečítať deťom plynule so správnou intonáciou a hlasom. Pre dobrý spánok detí, a rýchle zaspávanie sa to iste oplatí,“ tvrdí detská psychologička Gabriela Herényiová, ktorá si knižku prečítala uznáva, že dokáže uspať malé deti.

Knihu si vyskúšali aj moderátorka Barbora Rakovská, či Robo Papp, ktorí majú malé deti…ako to dopadlo? Čo hovoria na knihu?
Pozrite si VIDEO:

Zajko, ktorý chce zaspať je jedinečná rozprávková uspávanka na dobrú noc. Je výnimočná tým, že využíva overené psychologické techniky s cieľom pomôcť dieťaťu uvoľniť sa, rýchlejšie zaspať a pokojne oddychovať. Obsahuje sugescie, ktoré pôsobia na nevedomie dieťaťa a privolávajú spánok.

Knihu možno využiť pri uspávaní počas dňa aj večer.

Zajko Butoš je veľmi unavený, no nie a nie zaspať. Preto sa s mamou zajačicou vyberú požiadať o pomoc strýka Zívajka. Cestou stretávajú dobrého slimáčika Spáčika a múdru sovu Ťažkoviečku.
Od oboch dostane Buntoš dobré rady, ako čo najrýchlejšie zaspať. Hoci je už riadne ospalý, putuje ďalej. Napokon ho strýko Zívajko potrie zázračnou spánkovou vodičkou. Buntoš sa ledva stihne vrátiť domov, hneď tvrdo zaspí a spokojne odfukuje až do rána.

Rozprávka Zajko, ktorý chce zaspať najlepšie poslúži vtedy,
keď je dieťa rozrušené alebo mu niečo bráni v pokojnom zaspávaní.
Mikael Odhage, psychológ

Podobné články