Každý potrebuje kamaráta, deti aj zvieratká!

Thumbnail
Kategórie:

Čierny macko túži mať kamaráta. Hľadá tu aj tam, no nikde ho nemôže nájsť. Našťastie stretne hnedého macka. Aj on chce mať kamaráta. A tak hľadajú spolu.

Netušia však, že kamarátstvo prichádza potichučky a nečakane… Autorom rozkošného príbehu Mackov najlepší kamarát je celosvetovo známy autor a ilustrátor Petr Horáček. V škole sa zoznámil so svojou budúcou manželkou Angličankou Claire a po niekoľkých rokoch sa spolu presťahovali do Veľkej Británie. Narodenie jeho dcér ho priviedlo do sveta detskej literatúry. Už za svoje prvé leporelá získal prestížne ocenenie Newcomer. Dnes má na konte viac ako 40 titulov pre deti, s ktorými zbiera ocenenia naprieč kontinentami. Vo vydavateľstve Albatros vyšla jeho knižka Mackov najlepší kamarát, ktorú Petr Horáček predstaví v Bratislave. Kniha vyšla vďaka podpore Fondu na podporu umenia.

Srdečne vás pozývame na besedu o knihe Mackov najlepší kamarát v bratislavskom kníhkupectve Martinus na Obchodnej ulici. Konať sa bude v pondelok 6. júna o 18.00. Podujatie bude moderovať kurátor umenia Omar Mirza.

Pre deti sme si pripravili aj špeciálny kreatívny workshop v spolupráci s Mestskou knižnicou v Bratislave. Autor deťom porozpráva o svojej tvorbe, prečíta z knižky a spolu sa naučia ako si nakresliť medveďa, tučniaka, či iné zvieratká. Srdečne pozývame všetkých v utorok 7. júna o 10.00 do Mestskej knižnice v Bratislave, Pod knižnicou, Klariská 16.

 

Zdroj: www.albatrosmedia.sk

Podobné články