Karnevalové masky

Thumbnail
Kategórie:

Čas karnevalov je tu! Ktoré dieťa by sa rado neprezlieklo do karnevalového kostýmu a nešlo na karneval?

Nákup alebo výroba detských karnevalových masiek a kostýmov môžu byť pre rodiča zložité. Mnohí riešia otázku, za čo prezliecť naše malé ratolesti, aby si užili karneval v plnej paráde. V tejto oblasti sa oproti minulosti veľa nezmenilo. Porozmýšľajte, aké karnevalové kostýmy ste si v detstve radi prezliekali vy a s najväčšou pravdepodobnosťou si túto masku vyberie aj vaše dieťa.

Na trhu je nekonečne veľa možností, odkiaľ je možné karnevalové kostýmy kúpiť alebo požičať. Ak má rodič priestor a je kreatívny, poľahky vytvorí karnevalovú masku alebo kostým spolu s dieťaťom.

 

NAJPOPULÁRNEJŠIE KARNEVALOVÉ KOSTÝMY PRE DIEVČATÁ

Manažérka, právnička, youtuberka? Omyl. Hoci sú tieto kostýmy obrazom dnešnej doby, nevyvolajú veľké nadšenie u malých dievčatiek. Prvé miesto najpopulárnejšej karnevalovej masky pre dievčatá si stále s náskokom drží Princezná vo všetkých jej podobách! Rozprávkové šaty, ideálne ružové, korunka vo vlasoch, závoj a možno topánky na opätku. Vaša malá princezná vás bude za tento kostým milovať! Prvú štvoricu kostýmov pre dievčatá doplňuje Čarodejnica alebo Ježibaba, Víla a Doktorka.

 

NAJPOPULÁRNEJŠIE KARNEVALOVÉ KOSTÝMY PRE CHLAPCOV

Piráti, policajti, požiarnici, kovboji, indiáni a rytieri. To sú najčastejšie karnevalové masky, ktoré si na karneval zoberú chlapci. Okrem hrdinov z bežného života a tradičných rozprávok čoraz častejšie pribúdajú superhrdinovia ako Spiderman, Superman, Ironman a iný -mani, s ktorými sa chlapci v mladšom školskom veku stotožňujú.

 

KARNEVALOVÉ MASKY PRE MALÉ DETI

Menšie deti sa veľmi radi prezliekajú za zvieratká. Mačičky, lienky, tigre, draci, psíkovia, kravičky, včielky …

Pre rodičov, ktorí nestíhajú zaobstarať nič z uvedeného zverinca máme tip na jednoduché karnevalové masky z papiera. Karnevalová maska sa zlepí na vyznačených častiach a oblečie sa na dieťa. Každá maska zvieratka má vyrezaný otvor na tvár a ruky, je z pevného papiera a pôsobí rozkošne. Masky je možné použiť na karneval, ale aj na hru detí počas roka. Taktiež je peknou dekoráciou detskej izby, keďže je samostojaca. Výber je z nasledovných možností – Mačka, Tiger, Krava, Vlk, Drak, Sova.

 

NESTÍHAM… ALEBO VEČER PRED

Tento rok ste to naozaj nestihli, je večer pred karnevalom a vám treští hlava z povinností, ktoré vás ešte čakajú? Nezúfajte. Určite nájdete doma alebo v aute zopár obväzov, leukoplastov a k tomu kečup v chladničke. Vyrobíte z nich ráno rýchlo a jednoducho pacienta, za akého by sa nemusel hanbiť žiadny známy filmový maskér.

 

3 VECI, KTORÉ POTEŠIA DETI PRED KARNEVALOM

Karneval je pre deti dlho očakávaná spoločenská udalosť. Niektoré sa naň tešia po celý rok. Ako im tieto chvíle spríjemniť tak, aby sa pre ne stali nezabudnuteľnými?

1. Dovoľte, aby si vaše dieťa vybralo masku samé.

  • Pokiaľ ste vy kúpili kostým lienky a vaša dcérka chce ísť za princeznú, môže radosť z karnevalu vystriedať sklamanie.

2. Urobte kostým orginálny.

  • Ak ste si masku kúpili alebo zapožičali, porozmýšľajte nad vlastne vyrobenými doplnkami, kresbami na tvár a inými nápadmi, ktoré spravia kostým pre vaše dieťa originálny. Je to dôležité pre prípad, že by iné dieťa malo rovnaký karnevalový kostým.

3. Fotka na pamiatku.

  • Spoločný čas s vaším dieťaťom, strávený vyberaním, nakupovaním, požičiavaním či vyrábaním karnevalovej masky je pre dieťa niekedy dôležitejší, ako samotný karneval. Urobte si zopár fotiek alebo krátke video pri spoločnej príprave pred karnevalom. Vaše dieťa sa tak môže ešte dlho tešiť z tejto udalosti.

Náš tip!

  • Vytiahnite karnevalové kostýmy a masky pre deti aj počas roka. Budete prekvapení, ako sa pri prezliekaní a hraní sa na hrdinov a princezné dobre zabavia.

Podobné články