Karnevalové masky – predajne a požičovne v Žilinskom kraji

Thumbnail
Kategórie:

Emócia – karnevalové kostýmy v Žiline

Chceli by ste si požičať karnevalové kostýmy, parochne, klobúky a množstvo ďalších doplnkov vhodných nielen pre karnevaly, párty ale i rôzne iné druhy osláv? Požičovňa karnevalových kostýmov Ing. Alena Voštenáková / EMÓCIA v Žiline je pre vás tou správnou voľbou.

Požičovňa karnevalových kostýmov Žilina

Na trhu pôsobíme už vyše 15 rokov. Za túto dobu sme získali obrovské množstvo spokojných zákazníkov, skúseností i referencií. S našimi kostýmami sa zaručene stanete najväčšou hviezdou podujatia, či sa už jedná o karneval, party, rodinnú oslavu alebo podobnú príležitosť.

Požičovňa

Nachádzame sa priamo v kaviarni EMÓCIA (v budove Považskej galérie umenia).

Zmeňte svoj výzor na detailne spracované strašidlo, kovboja, čarodejnicu, princa alebo čokoľvek iné. V našej požičovni nájdete široké spektrum karnevalových doplnkov, zábavných a dekoratívnych prvkov, ktoré vás zmenia na nepoznanie. A to všetko v rôznych veľkostiach.

V našej požičovni nájdete:

 • karnevalové kostýmy
 • karnevalové masky
 • škrabošky
 • klobúky
 • parochne
 • doplnky
 • detské masky a doplnky

Požičovňa karnevalových kostýmov Žilina

Náš obchod:
EMÓCIA – Ing. Alena Voštenáková
M. R. Štefánika 2, 010 01 Žilina

Telefónne číslo: +421 903 651 222
E-mail: vostenakova@emocia.sk

Pracovná doba:

Pondelok – Piatok: 10:00 – 16:00
Sobota – Nedeľa: zatvorené (po telefonickej dohode aj mimo nich, tiež aj cez víkend)

Zdroj: Emócia

Požičovňa kostýmov a krojov v Martine

Šatnica Matice slovenskej je garantom zachovania, obnovy a udržiavania originality tradičného ľudového odevu, tradičných kalendárových obyčají. Zbierkami krojov, kostýmov, doplnkov a rekvizít podporuje ochotnícke, poloprofesionálne a profesionálne súbory pri prezentácií kultúrneho dedičstva a spomienkach na významné osobnosti a udalosti národnej a literárnej histórie Slovenska. Šatnica Matice slovenskej je pracoviskom pre požičiavanie kostýmov a rekvizít aj pre členskú základňu a verejnosť.

Ceny za požičanie:

Ceny za požičanie krojov a kostýmov:

 • Detské karnevalové kostýmy 8 €
 • Dobové a karnevalové kostýmy pre dospelých 12 až 20 €
 • Parochne 5 €
 • Kroje pre deti 15 €
 • Kroje pre dospelých 25 €

Ceny za požičanie svadobných krojov:

 • Svadobný kroj ženský 30 €
 • Svadobný kroj mužský 30 €
 • Parta, veniec 10 €
 • Svadobné pierko 5 €
 • Svadobná pôlka 5 €

Ceny a požičovné za jednotlivé samostatné kostýmové a krojové súčasti a doplnky primerane zodpovedajú ich hodnote a časti ceny blokovaného nekompletného kostýmu.

Depozit uhrádzajú zákazníci pri preberaní krojov a kostýmov. Depozit po vrátení nepoškodených krojov a kostýmov zákazníkom vrátime. Depozit pri zapožičaní kostýmu je 10 €, depozit pri zapožičaní kroja je 20 €.

Pri zapožičaní krojov a kostýmov spíšeme nájomnú zmluvu, je potrebné mať zo sebou platný občiansky preukaz.

Vrátenie krojov a kostýmov: do 3 pracovných dní.

Folklórne a ochotnícke súbory majú u nás zľavu.

 OTVÁRACIE HODINY PRE VEREJNOSŤ

Výpožičné hodiny pondelok 7.30 – 14.30 hod.
Výpožičné hodiny utorok 7.30 – 14.30 hod.
Výpožičné hodiny streda 7.30 – 14.30 hod.
Výpožičné hodiny štvrtok 7.00 – 16.30 hod.
Nestránkový deň piatok
Obedná prestávka pondelok – piatok 12.00 – 12.30 hod.

Prajeme Vám, aby naše Mikulášske výpožičky urobili radosť nielen tým najmenším, ale aj Vám.

Zdroj: Matica slovenská 

 

Karneval s.r.o v Liptovskom Mikuláši

Sme požičovňa kostýmov pre deti a dospelých, ktorá začala svoju činnosť v roku 2010 v priestoroch OC JASNA v Liptovskom Mikuláši. So zvyšujúcim sa záujmom o kostýmy sme postupne rozšírili ponuku. Dnes máme v požičovni cca 450 kostýmov pre deti a 250 kostýmov pre dospelých. Jedná sa o kostýmy na karneval, halloween, fašiang a Mikuláša. Postupne sme rozšírili svoju ponuku  o predaj parochníklobúkov, nosov, rukavíc, čeleniek a ďalších doplnkov na dotvorenie kostýmu či masky. Následne v ponuke pribudli tematické masky na HalloweenMikuláša a pod. Do sortimentu sme pridali dekorácie na Halloween, Silvester, karnevaly, narodeninové oslavy, detské párty, rozlúčku so slobodou a ďalšie eventy.

V apríli 2015 sme sa presťahovali do nových priestorov na Námestí osloboditeľov 76 v Liptovskom Mikuláši a požičovňa zmenila názov a právnu formu na Karneval s.r.o. Väčšia predajňa nám umožnila rozšíriť ponuku o ďalšie kostýmy, doplnky, dekorácie a párty sortiment. Pribudol veľký výber balónov rôznych veľkostí, farieb tvarov a možnosť nafúkania balónov héliom. Aktuálne novinky sa vám snažíme priblížiť prostrdníctvom Facebooku a Instagramu. Zároveň sme spustili e-shop nasaparty.sk kde nájdete našu kompletnú ponuku aj s možnosťou objednania tovaru a vyzdvihnutia na našej predajni.

VÝPOŽIČNÝ PORIADOK

POSTUP PRI POŽIČIAVANÍ KOSTÝMOV A ICH VRÁTENIA

Kostýmy sa požičiavajú len na základe osobnej návštevy požičovne. Pri výpožičke kostýmu/ov sa uhrádza suma požičovného a skladá sa finančná zábezpeka podľa cenníka požičovne. Kostýmy je možné zapožičať najskôr deň pred karnevalom a vracujú sa najneskôr nasledujúci deň po karnevale so 12.00 h. Ak termín karnevalu je cez víkend, kostýmy sa vyzdvihujú v piatok a vracajú v pondelok do 12.00 h. Karnevalový kostým neperiete ani inak nečistíte.

Cenník

Výpožičné štandardného detského kostýmu je 8,00 €.
Štandardného kostýmu pre dospelého od 10,00 € do 15,00 €
Cena nadštandardných alebo licenčných kostýmov je uvedená v katalógu kostýmov.
Pri výpožičke kostýmov sa skladá finančná zábezpeka: detské kostýmy je 10,00 €/ks a kostýmy pre dospelých 20,00 €/ks
Finančná zábezpeka sa vracia v plnej výške pri vrátení nepoškodeného a kompletného karnevalového kostýmu. Pri poškodení alebo vrátení nekompletného kostýmu je zákazník povinný bezodkladne uhradiť vzniknutú škodu požičovni. Pri výpožičke na viac dní sa cena požičovného stanovuje dohodou.

Rezervácie

Rezerváciu kostýmu je možné uskutočniť LEN OSOBNE. Pri rezervácii kostýmu
sa uhrádza záloha 5,00 €/ kostým, ktorá bude odpočítaná zo sumy požičovného pri vyzdvihnutí kostýmu. Zarezervované kostýmy sa vyzdvihujú podľa dohody po 13.00 h. Zrušenie rezervácie kostýmu je možné telefonicky, e-mailom alebo osobne najneskôr jeden pracovný deň pred dňom kedy mal byť kostým vyzdvihnutý. Pri zrušení rezervácie je nutné predložiť originál bločku. Bez neho nie je možné vrátiť 5,00 € zálohu.

Upozornenie

Kostýmy sú vyrobené v rôznych krajinách s rôznym veľkostným číslovaním, preto je nevyhnutné si ich pred zapožičaním vyskúšať. Prevádzkovateľ nenesie zodpovednosť za veľkostné označenie kostýmov a nesprávny výber veľkosti.
Prevádzkovateľ nezodpovedá za zranenia spôsobené nesprávnym používaním kostýmu jeho častí alebo doplnkov ku kostýmom. Kostýmy nie sú vhodné pre osoby trpiace alergiou. Kostýmy sú čistené, prané a ošetrované bežnými čistiacimi prostriedkami. Nevhodné pre osoby mladšie ako 3 roky. Z kostýmov sa môžu uvoľniť malé časti, hrozí riziko prehltnutia a zadusenia.

Karneval s.r.o.
Námestie Osloboditeľov 76
031 01 Liptovský Mikuláš

tel.: 0911/564 050
e-mailinfo@karnevalsro.sk

Otváracie hodiny:

Po-Pia: 9.00–12.00 a 13.00–17.00 h 

 

Podobné články