Kam s deťmi v TRNAVE a okolí?

Thumbnail
Kategórie:

Vybrali sme pre vás 10 rôznorodých podujatí počas letných mesiacov, aby si každý našiel to svoje a zažil nezabudnuteľné chvíle.

Čas strávený s deťmi je ten najdôležitejší. Víkendy a voľné dni sú pre rodinu veľmi vzácne a vymýšľať pre najmenších nový program, je veľakrát náročné a zaberie to čas. Pomaly sa blížia letné mesiace a ak si stále lámete hlavu nad tým, kam vziať svoje deti, tak navštívte Trnavu a jej región. Vybrali sme pre vás rôznorodé podujatia, aby si každý našiel to svoje a zažil nezabudnuteľné chvíle.

TRNAVA:

Deň rodiny

Nenechajte si ujsť deň, ktorý patrí vám. V nedeľu 26. mája sa v Trnave bude konať Deň rodiny, počas ktorého nebude chýbať kúzelná fyzika, vystúpenia umeleckých súborov, fotokútik, rôzne sprievodné aktivity či Fifo a Vierka s predstavením na prázdninách.

Deň detí v Trnave

Najkrajší a veľkolepý deň detí zažijete v Trnave. Preneste sa so svojimi blízkymi 2. júna do starovekého Grécka a Ríma medzi Bazilikou sv. Mikuláša a hradbami, kde si budete môcť vyskúšať na vlastnej koži výrobu vavrínových vencov, hod rímskou kopijou, ťahanie rímskeho voza alebo sa stať súčasťou formácie – rímskych korytnačiek zo štítov.

Leto na Korze

Tradičné trnavské letné korzo znovu ožije 1. júla na Hlavnej ulici. Strávte príjemný teplý podvečer na korze, v rámci ktorého sa vám predstavia hudobné kapely, sólisti, tanečníci, malé divadelné formy, folklór, tradície a ľudová hudba. Kultúrne zážitky pre všetkých si môžete užiť do konca augusta.

Golfový detský tábor

Vezmite svoje deti na Golfový detský tábor, ktorý bude 22. – 26. júla a druhý turnus 5. – 8. augusta v Golfovom klube Golf Trnava. Na tábore ich zasvätia do pravidiel golfu, čakať ich budú tréningy, angličtina a ďalšie voľnočasové aktivity.

Stredoveká prešovačka

Niet krajšieho ukončenia leta, ako na Stredovekej prešovačke. Neveríte? Príďte sa presvedčiť 30. augusta do Trnavy a otvorte vinársku a medovinársku sezónu. Jedinečná akcia svojho druhu vám priblíži dávnu, ale slávnu históriu vinárstva a vinohradníctva v regióne Trnava. Na podujatí je každoročne pripravený program a súťaže aj pre najmenších.

 

BIELY KOSTOL:

Mufuza

Nenechajte si ujsť 1. júna Bielokostolský deň s Mufuzou. Bude plný športu, hudby a zábavy. Určite vyskúšajte futbalovú akadémiu s legendami či cvičenie s olympioničkami. Nepremeškajte ani futbalovú show, krásy folklóru, najlepšie country a rockových klasikov. Vyvrcholením večera bude vystúpenie Samuela Tomečka a Suverena. Lístky na podujatie si môžete zakúpiť v Turistickom informačnom centre – Región Trnava.

 

DOLNÁ KRUPÁ:

Slávnosť ruží

Potešte svoje zmysly 1. a 2. júna v Dolnej Krupej a vezmite aj svoje deti. Spoločne môžete obdivovať krásu ruží, ísť na prehliadku kaštieľa, pozrieť si Záhorácke divadlo alebo sa poprechádzať po parku. Okrem toho si pozriete vystúpenia folklórnych súborov a navštívite deň otvorených dverí v medovinárstve Apimed.

 

SMOLENICE:

Cesta rozprávkovým lesom

Oslávte Deň detí 2. júna s vílami, vodníkom, princeznami a inými rozprávkovými bytosťami. Pod Smolenickým zámkom sa vydajú na cestu plnú dobrodružstva a neopakovateľných zážitkov. Zdolať budú musieť neľahké úlohy, ktoré preveria ich fyzickú zdatnosť a potrápia aj ich hlávky.

Piknik na zámku

Vychutnajte si nedeľu plnú pohody a zábavy. Na nádvorí Smolenického zámku budú 14. júla pripravené vystúpenia Paci Pac, Kaprálikovcov a Hudby z Marsu. Súčasťou bude aj remeselný trh a sprievodné aktivity ako maľovanie na tvár či prehliadka zámku s výstupom na vežu. Zároveň celé podujatie bude spojené s dobročinnosťou.

Dračie dni na zámku

Čarovný Smolenický zámok sa 10. a 11. augusta opäť ocitne pod nadvládou draka a jeho dvoch dračích kamarátov! Pomôžte kráľovi Markovi oslobodiť zámok a príďte na Dračie dni. Čakať bude na vás dračie divadielko, rozprávky, streľba z luku a prácu lokálnych remeselníkov si môžete pozrieť na Zámockom jarmoku.

Podobné články