KAM na letnú dovolenku s deťmi na Slovensku?

Thumbnail
Kategórie:

Ak Vás neláka dlhé cestovanie alebo vysoké teploty, skúste dovolenku na Slovensku. Aby ste si oddýchli a zrelaxovali, nemusíte ísť k moru. Schlaďte sa v aquaparku, pri jazere či v horách. Rodinná dovolenka býva pre dieťa jeden z najkrajších zážitkov letných prázdnin, na ktorý nezabudne.

My sme pre vás pripravili niekoľko tipov na overené zariadenia pre rodiny s deťmi, prispôsobené všetkým vekovým kategóriam. Jednotlivé zariadenia neustále monitorujú situáciu, dbajú na nové hygienické a epidemiologické opatrenia, aby zabezpečili vhodné a najmä bezpečné podmienky pre Vás a Vaše deti. S deťmi sa tu určite nudiť nebudete. 🙂

Hotel SOLISKO**** Vaše miesto vo Vysokých Tatrách!

Hotel Solisko**** sa nachádza v najvyššie položenej horskej osade Štrbské Pleso, priamo na brehu Štrbského plesa, v nadmorskej výške 1351m.

Pôvodne detský liečebný dom a stavba roka 1998, dnes ponúkame služby návštevníkom Štrbského Plesa a Vysokých Tatier ako hotel s rodinnou atmosférou a vysokou kvalitou služieb. Naše izby sú vybavené pohodlne s moderným zariadením, aj keď v každej dominuje výhľad, či už priamo na Štrbské pleso alebo do doliny. K dispozícii sú všetky doplnky pre nerušený pobyt rodín s deťmi – rodinné izby, detský kútik v reštaurácii hotela, detské postieľky, stoličky, kúpeľňové vybavenie a iné. Pravidelné animácie pre deti zabavia najmenších a doprajú rodičom trochu času pre seba.

Svojou polohou – priamo na brehu Štrbského plesa, hotel ponúka miesto na relax v lone prírody, nie len pre rodiny s deťmi ale pre všetkých, čo si chcú oddýchnuť v tichu a ďaleko od ruchu mesta. Dostupnosť hotela je aj počas zimných, snežných mesiacov jednoduchá a tak aj lyžovanie od decembra do mája očarí. Počas letných mesiacov je tu zase možnosť vysokohorských túr rôznych stupňov obtiažnosti, od nenáročnej prechádzky okolo plesa až po náročné výstupy na Rysy či Kriváň.

Hotelová reštaurácia Al Lago, je pod vedením Martina Kurhajca a ponúka taliansko – slovenskú kuchyňu. Pravidelne doplnenú o sezónnu ponuku jedál a nápojov.

Súčasťou hotelových služieb je aj Wellness centrum s fínskou, parnou a infra saunou, ochladzovacím bazénom a sprchami, Kneippovými vaničkami na relaxáciu nôh, vírivou vaňou a oddychovou zónou. Samozrejmosťou je bezplatné hotelové parkovisko a Wi-Fi pripojenie. K doplnkovým službám hotela patrí bezplatný dovoz zo stanice alebo na stanicu.

 

Wellness Hotel Patince**** – Letný pobyt

Ak v lete zavítate do Patiniec, nudiť sa určite nebudete. V areáli hotela a jeho blízkosti je mnoho možností pre aktívny rodinný pobyt.

V rámci Letného pobytu majú ubytovaní hostia k dispozícii: polpenziou, neobmedzené vstupy do vnútorných a vonkajších bazénov (spolu 10 bazénov a 4 tobogany, všetky s termálnou vodou), neobmedzené vstupy do saunového sveta (5 druhov sáun), animačný program, rôzne wellness a spa procedúry, aktivity, dve vnútorné detské kútiky  a dve  vonkajšie detské ihriská a 6 miestnu trampolínu.

Počas letnej sezóny sa animačné programy konajú každý deň. Okrem iného môžete u nás zažiť vyhliadkovú plavbu po Dunaji našou výletnou loďou, alebo si naplánovať spoločný výlet na cyklotrase. Aj túto letnú sezónu budú čašníci obsluhovať priamo pri bazénoch a Váš nápoj si môžete objednať dokonca priamo k ležadlu.

Sme veľmi radi, že náš hotel získal minulý rok od Únie materských centier certifikát Zariadenie priateľské k deťom a rodinám. Certifikát potvrdzuje splnenie stanovených kritérii na najvyššiu úroveň 5*. toto ocenenie, nás motivuje aj naďalej zlepšovať naše produkty a služby, aby ste sa u nás cítili čo najlepšie.

Zavítajte do Patiniec počas leta a oddýchnite si od starostí bežných dní a už teraz sa na Vás tešíme.

SALAMANDRA RESORT A HOTEL

Hlboko v srdci Štiavnických vrchov, ďaleko od veľkomesta, no stále dosť blízko na pohodlný príjazd, nájdete hotel Salamandra. Krásy prírody sa tam spájajú s bohatým dedičstvom našich predkov a s kvalitnými službami.

Hotel Salamandra je priam stvorený pre rodiny s deťmi, ktoré si od nás odnesú tie najkrajšie spomienky. Detstvo, to je objavovanie a zažívanie niečoho nového, a náš hotel aj blízke okolie sú na to ako stvorené. Deti tu môžu zažiť svoje prvé lesné bicyklovanie, spoznávať liečivé bylinky a zbierať huby, starať sa o zvieratká, objavovať banícku históriu a ešte omnoho viac.

A rodičia? Oni si zatiaľ oddýchnu a nechajú sa rozmaznávať v našom wellness, vychutnajú si výnimočné jedlá v reštaurácii, na chvíľu vypnú pri dobrej knihe či drinku v lobby bare alebo sa pridajú k deťom a podelia sa s nimi o zážitky.

 

LETO NA LIPTOVE PLNÉ ZÁŽITKOV V REZORTE HILSON

Azda najobľúbenejším rodinným strediskom na Liptove je apartmánový rezort Hilson, ležiaci v krásnom a tichom prírodnom prostredí na úpätí Demänovskej doliny len 3 km od Liptovského Mikuláša. Jeho dominantou je Detský zábavný raj, ktorý ponúka na ploche 8.000 m2 niekoľko desiatok atrakcií.

Detský zábavný raj je priamo pred apartmánmi a štúdiami, takže rodičia milujú, že môžu relaxovať na terase, zatiaľ čo deti sa hrajú a šantia pred ich očami. Veľkým bonusom sú letné záhradné grily s masívnym dreveným posedením, vďaka ktorým si rodinky môžu dopriať tradičné letné opekačky v prírode.

Rezort Hilson tvoria moderné dizajnové štúdiáapartmány rôznych veľkostí vhodné pre 3- až 6-členné rodiny. V hlavnej budove s recepciou sa podávajú chutné, pestré a bohaté raňajky a hostia tu nájdu aj príjemnú wellness zónu s vírivkou, bylinkovou saunou, fínskou saunou, osviežujúcimi sprchami, tepidáriom alebo vonkajšou relaxačnou terasou so slnečnými lehátkami. Len kúsok od nej je letný bar s veľkými slnečníkmi.

Dôvodom, prečo rodiny vyhľadávajú stredisko Hilson, je vynikajúca strategická poloha. Z apartmánov je to blízko do Demänovskej doliny, v ktorej sú jaskyne, lanovky a turistické chodníky s rozličnou náročnosťou. Rovnako blízko je to aj do aquaparkov TatralandiaBešeňová a tiež na prírodnú pláž pri Liptovskej Mare s vyhliadkovými plavbami na lodiach. Širokú paletu voľnočasových aktivít dopĺňajú okolité doliny v Chočských vrchoch a Nízkych a Západných Tatrách, ktoré sú plné zaujímavých miest a atrakcií.

Podobné články