Jednoduché nápady na vyzdobenie detskej izby na Vianoce

Thumbnail
Kategórie:

Prečo obmedzovať vianočnú výzdobu iba na obývaciu izbu vášho domu?

Vaše deti budú zaručene nadšené, ak ducha Vianoc rozšírite aj na nečakané miesta, ako sú ich izby. Preto vám ponúkneme pár zaujímavých nápadov, ako pripraviť izby vašich detí na túto sviatočnú sezónu. Pridanie niekoľkých ozdôb do detskej izby je skvelý spôsob, ako deti naladiť na Vianoce a znásobiť ich radosť z nadchádzajúcich sviatkov. Či už premeníte detskú izbu na zimnú ríšu s rozprávkami alebo radšej stavíte na jednoduchosť, bude vaše dieťa z oživenia svojho kráľovstva žiariť šťastím. Prinášame vám 4 jednoduché vianočné tipy na zdobenie detských izieb, do ktorých môžete zapojiť aj svoje ratolesti.

Zdobenie okien na detských izbách 

Okná ako aj steny detských izieb možno dekorovať rôznymi spôsobmi. Motivujte svoje deti, aby vyrobili vystrihovačky z papiera s vianočnými motívmi ako sú snehuliaci alebo snehové vločky, a potom ich nalepili na svoje okná. Vianočné vystrihovačky ponúkajú tvorivú zábavnú činnosť pre deti aj rodičov. Dobrým nápadom ako oživiť okná v detských izbách je aj vytvorenie motívov pomocou šablón. Šablóny umiestnite na okno, postriekate oblasť výrezu umelým snehom v spreji a následne šablónu odstránite, aby ste získali zasnežený obrázok. Ak zrovna nie ste tvorivý typ stačí ak okná alebo steny detských izieb ozdobíte vianočnými samolepkami, ktoré bez problémov odlepíte a znovu nalepíte, čím vykúzlite vianočnú atmosféru, ktorá bude vašim deťom signalizovať, že za chvíľu príde Ježiško.

Vianočný stromček pre deti

Vianočné stromčeky nemusia byť iba v obývacej izbe! Malý vianočný strom v detskej izbe vaše deti naladí na Vianoce. Môžu si ho ozdobiť svojimi vlastnoručne vyrobenými vianočnými dekoráciami, ktoré v priebehu rokov vyrobili. Umelé vianočné stromčeky sú teraz dodávané v rôznych farbách, ako sú ružová, modrá, fialová, strieborná alebo limetková zelená, takže je ľahké nájsť farbu zodpovedajúcu izbe vášho dieťaťa. Stromček určený do detskej izby vášho dieťaťa môžete na záver dozdobiť svetelnými reťazami, dbajte však na bezpečnosť svojich detí pri manipulácii s vianočným osvetlením. Skontrolujte, či sú svetlá bezpečne zapojené, a či sa nedotýkajú niečoho, čo by mohlo byť horľavé.

Jednoduché nápady na vyzdobenie detskej izby na Vianoce-1

Vlastnoručne vyrobený adventný kalendár

Namiesto toho, aby ste tento rok adventné kalendáre kúpili, si ich môžu vaše deti vlastnoručne vyrobiť. Domáce adventné kalendáre sú skvelou zábavou, najmä ak ich deti sami vyrobia a ozdobia si nimi detskú izbu. Inšpirácií na ich výrobu nájdete na internete veľké množstvo. Navyše, keď vaše deti zaspia, skúste do nich vložiť rôzne prekvapenia. Výroba adventných kalendárov môže byť jedným z najlepších nápadov, ako urobiť odpočítavanie do Vianoc zábavným a nezabudnuteľným pre tých najmenších. 

Použitie vianočného osvetlenie v detských izbách

Vyzdobte detskú izbu svetelnými reťazami (uistite sa, že sú určené na použitie v interiéri a LED, aby spotrebúvali menej energie) tak, že ich umiestnite napríklad okolo okien alebo z jedného rohu do druhého. Trh s vianočným osvetlením ponúka okrem klasických svetielok aj rôzne vianočné motívy svetiel ako sú šišky, snehuliaci, lampášiky a iné. Vaše deti budú radi sedieť na svojich posteliach a pozorovať žiaru týchto svetiel. Takéto vianočné dekorácie sú však najlepšie pre staršie deti, ktoré vedia, že sa nemajú dotýkať svetiel alebo zásuviek, a pravdepodobne by bolo najlepšie nenechávať svetlá svietiť celú noc.

Jednoduché nápady na vyzdobenie detskej izby na Vianoce-2

Pre detskú izbu samozrejme existujú ďalšie vianočné dekorácie. Ozdoby v podobe drevených luskáčikov, zvieratiek, snehových gúľ, betlehemov sa dajú jednoducho aplikovať do izieb vašich detí. Vianočné priania alebo posteľná bielizeň s témou Vianoc sú ďalšie možnosti, ktoré môžete vyskúšať.

Podobné články