Jasný plán na dovolenku s deťmi pod Chopkom

Thumbnail
Kategórie:

Čo by ste povedali na aktívnu dovolenku priamo v srdci Nízkych Tatier? Pobaľte ruksaky, oprášte turistické topánky, nezabudnite obľúbeného plyšáka a vydajte sa za dobrodružstvom do Jasnej.

Pohodlne sa vyvezte lanovkami za krásnymi výhľadmi a užite si neopakovateľné chvíle s rodinou. Najvýhodnejšie lístky na lanovky nájdete na gopass.travel. Z Rotundy vedie viacero turistických chodníkov na neďaleké vrcholy hrebeňa Nízkych Tatier, ktoré zvládnu aj začiatočníci. Vydajte sa na Dereše, Poľanu či najvyšší vrchol Ďumbier.

Po stopách drakov až na Chopok

Demänovská Dolina je odjakživa spätá s drakmi.  Nájdete ich veľa a naprieč celou Jasnou, nie je to však náhodou. Z Bielej Púte začína dobrodružná hra „Dračia cesta na Chopok“  pre malých i veľkých prieskumníkov. Hlavným sprievodcom po tejto zábavnej ceste na Chopok je drak Demián, ktorý preverí vašu fyzickú zdatnosť ale i bystré oči a pozornosť. Skúsite si lezeckú stenu, preliezky, viazanie uzlov, triedenie odpadu, rozlúštite hádanky, pohľadáte dračiu nevestu, zakreslíte oblaky alebo si preskúšate prvú pomoc pri zranení. Každá zdolaná prekážka sa vypracuje do dobrodružného denníka, ktorý získate na každom klientskom centre a po jeho odovzdaní vás neminie odmena. Zábava na celý deň zaručená !

Aktivity v Jasnej

A ak by vám bolo ešte málo za zmienku určite stoja adrenalínové horské káry v lokalite Kosodrevina – Juh, ktorými sa zveziete až na ,Horehronie, Krupovú. Poplatok za káru je 14 eur, no platia vekové obmedzenia od 12 rokov. Ak máte radšej pokojné vody, na jazierku Biela Púť si rezervujte čln alebo vodný bicykel a doprajte si krásne výhľady na panorámu Chopku. Cena zapožičania je od 7 eur na pol hodinu. Viac na stránke https://www.jasna.sk

Podobné články