Jarné aktivity s deťmi

Thumbnail
Kategórie:

Čo robiť s deťmi počas jarného obdobia? 🙂

Máme pre Vás niekoľko TIPOV:

  1. Objavujte zelené prírastky v prírode – hľadajte, čo rastie ako prvé, aké kvietky kvitnú, ktoré stromčeky potrebujú viac času na zazelenanie sa. Prírode to trvá priebežne niekoľko týždňov, kým sa všetky rastliny zobudia, rozkvitnú či vyrastú. Preto môžete počas tohto obdobia postupne objavovať stále nové a nové rastlinky, kvietky či lístočky na prechádzke. 
  2. Zasaďte si niečo – kvietky, bylinky, či plody zeleniny môžete zasadiť a sledovať ich s deťmi. Nezabudnite na pravidelné polievanie a zaznamenávanie priebehu pestovania. Po zasadení semienka a jeho pravidelnom polievaní bude pre deti obrovská radosť. ak semienko vyklíči a bude aj naďalej rásť po tom, ako sa oň budú starať.
  3. Nakúpte si knižky – čítajte, diskutujte, spravte si rodinnú knižnicu, čitateľský klub, a navštívte nejaké čitateľské podujatie spolu s deťmi – práve na jar ich je najviac.
  4. Skúste predpovedať počasie – práve počas jari sa počasie šialene mení, môže byť sneh, dážď, silný vietor, aj krásne slnešné dni.. Veľké zmeny nie sú len v teplote a vlhkosti, ale aj v tlaku. Sledujte každodenné počasie aj tlak, a kreslite si doma grafy, na základe ktorých môžete skúsiť predpovedať počasie na ďaľší deň. 🙂 za uhádnuté čísla môžete zbierať body, a na záver týždňa či mesiaca môžete ísť za odmenu do cukrárne. 
  5. Veľká noc a všetko čo k tomu patrí – upratovanie, pečenie, varenie, vyrábanie dekorácií, maľovanie vajíčok, pletenie korbáčov, veľkonočné jarmoky a trhy, a v pondelok veeeeľa vody! Všetko však stačí s mierou. Netreba to preháňať, radšej trošku uberte a užite si tieto sviatky bez stresu. 🙂 
  6. Nezabudnite na najdôležitejšie sviatky tohto obdobia: Deň narcisov (18. apríl), Deň Zeme (22. apríl), Deň slnka (3. máj), Medzinárodný deň bez diét – tu si naozaj doprajte bez výčitiek! (6. máj), Svetový deň – pohybom k zdraviu (10. máj), a najdôležitejšie zo všetkého – Deň matiek (12. máj), a MDD – 1. jún!
  7. Upečte si bublaninu z prvých sezónnych dobrôt – jahody a čerešne sú prvé sezónne ovocie, ktoré môžete nájsť v záhrade už od mája. Najviac chutia hneď na začiatok sezóny, vychutnajte si ich teda naplno, ideálne v bublanine alebo v inom koláčiku. 
  8. Jarné upratovanie a domáci bazár – staré nepotrebné veci vyhoďte alebo zrecyklujte, pretrieďte detské veci a prihláste sa na bazár či burzu, alebo zavolajte všetky susedy a kamarátky s deťmi na návštevu a povymieňajte si navzájom veci, ktoré nepoužívate, ale stále sú v dobrom stave a je ich škoda. ZOZNAM BAZÁROV, BURZÍ A BLŠÁKOV nájdete pravidelne v Sekcií BURZY medzi našimi podujatiami.

 

Podobné články