Jablkové hodovanie

Thumbnail
Kategórie:

Bratislavský samosprávny kraj Vás pozýva do miest a obcí Bratislavského kraja na každoročné podujatie.

 Jablkové hodovanie je podujatie venované jablkám a všetkým dobrotám z nich vyrobených. Počas druhej októbrovej soboty sa bude v obciach a mestách BSK opäť hodovať. Na akcii s názvom Jablkové hodovanie budete môcť ochutnať rôzne jablkové dobroty, od zákuskov, džemov až po nátierky, sušené jabĺčka a chutné šťavy. Na svoje si prídu i najmenší návštevníci, pre ktorých budú pripravené zaujímavé sprievodné podujatia.

Milovníci jablkových produktov (štiav, muštov, koláčov, netradičných polievok a ďalších dobrôt z jabĺk) by si určite nemali nechať ujsť túto mimoriadnu príležitosť, doplnenú zaujímavým kultúrnym programom. Tak ako aj po minulé roky, aj v tomto roku nebude chýbať receptár, zostavený z miestnych špecialít.

Podujatie poukazuje aj na to, že v Podkarpatskom regióne nie je typické len hrozno a víno, ale aj jablká, rovnako ako na Záhorí nie je typická len kapusta, ale aj jablká. Je to ďalšia aktivita, ktorú robí župa spoločne s mestom.

Bratislavská župa každoročne finančne podporuje Jablkové hodovanie. Aj vďaka tomu návštevníci Pezinka, Malaciek, Stupavy, Jablonového, Dunajskej Lužnej, Modry a Senca zažívajú jedinečné kulinárske a kultúrne zážitky.

Program v Bratislave – mestské časti:

Program v jednotlivých mestách a obciach:

Podobné články