Hry s písmenami pomocou LEGO kociek

Thumbnail
Kategórie:

Niekoľko kreatívnych tipov, ako naučíte svoje deti abecedu, skladanie slov a rozoznávanie samohlások a spoluhlások!

Nie je žiadne tajomstvo, že učenie hrou má omnoho lepšie výsledky, ako memorovanie, či klasická výuka ktorá neprebieha interaktívnou formou. Aj to je dôvod navyše, prečo by ste mali učiť svoje deti kreatívnou formou – s použitím najobľúbenejšej hračky na svete – s kockami LEGO!

1. PÍSMENÁ / SLABIKY môžete napísať na LEGO-kocky – a skladatenie slov sa môže začať:

6

2. Osobitné cvičenie sa dá taktiež vymyslieť na ZORADENIE písmen do ABECEDY – zoradenie písmen tak ako majú byť v abecede – ŠPECIÁLNY TIP! – Ak Vaše deti hrajú na nejaký hudobný nástroj, alebo sa učia noty na hudobnej, poskladajte si s nimi HUDOBNÚ ABECEDU (c, d, e, f, g, a, h, c):

Snímka obrazovky 2019-06-17 o 11.10.16

3. Pomocou LEGA sa deti nenaučia len základnú abecedu, ale aj rozlíšenie samohlások a spoluhlások – spoluhlásky sa v angličtine ďalej rozďelujú na ,,vysoké“ (b, d, t, f, k, h…) a na ,,nízke„, tzv. s chvostom 🙂  (j, g, p, q, y…). To v slovenčine nie je nevyhnutné, ale môže to byť tiež ako zábavná funkcia či pomôcka:

Snímka obrazovky 2019-06-17 o 11.12.06

4. Následne môžete z týchto písmenok skladať rôzne slová. Zahrajte si doma zjednodušenú formu scrabble hry, a rovno si môžete aj vysvetliť význam niektorých cudzích slov, ktoré deti ešte nepoznajú:

Snímka obrazovky 2019-06-17 o 11.13.41 Snímka obrazovky 2019-06-17 o 11.13.36

5. Ďalší tip na učenie hrou je ANGLIČTINA s LEGOm – anglický zápor a spájanie záporu so slovesom môžete doma trénovať aj takto:

 5

Ak vás zaujala edukačná funkcia kociek LEGO, máme pre Vás TIP na denný letný tábor s kockami LEGO pre menších aj väčších fanúšikov!

Podobné články