Hry pre deti

Thumbnail
Kategórie:

Tipy na šikovné detské hry, ktoré sa môžete zahrať doma v škaredom počasí, aj vonku na cestách. 🙂

Tľapnutie po rukách

Spieva sa Ó-NATASIA-GLÓRIA-OMANA-OMANA-OMA-NAO-NAO-TITITIO-TAO-TAO-TITITI- O-BEN-DŽO-FIS-DEJ-RUCE-PRYČ-AK-JE-NE-DÁŠ-TAK-TO-PRO-HRÁŠ. Tlieska sa na ruky susedky (jedna ruka predložka pre kuku susedky a druhá na susedkinej ruke – sedí sa v kruhu). Na poslednú slabiku si nesmie nik nechať udrieť na ruku. Ak udrie, vypadá z hry. Rytmy sa zrýchľujú, až po víťaza.

Popletená

Hráči sa postavia do kruhu, zatvoria oči a kráčajú vpred. V strede sa pochytajú za hocijaké ruky, a potom sa majú rozpliesť bez toho, aby sa pustili.

molekuly

Zápalky na fľaši

Na vrch fľaše sa ukladajú zápalky, postupne sa hráči striedajú po jednom. Každý má 5 zápaliek. Ak niekto spôsobí, že sa položením jeho zápalky ostatné zrútia, berie si ich. Vyhráva ten, kto sa zbaví všetkých zápaliek. (Namiesto fľaše môže byť otočená stolička.)

Maskovanie

Hráči vytvoria 2 družstvá. Jedno vyjde za dvere a pošle do miestnosti svojho člena zahaleného do deky, plachty… Tento hráč sa pokúša hádajúcich zmiasť: skrčí sa, rukami nadvihuje deku… Hádajúci sa poradia, potom vyslovia meno. Ak to neuhádnu, prvé družstvo získava bod a posiela ďalšieho hráča. Ak ho uhádnu, družstvá si vymenia úlohy.

tlapnutie

Molekuly

Hráči pobehujú ako atómy po miestnosti. Vedúci vykrikuje čísla 2-3-4 atómové…. Hráči sa spájajú do dvojíc, trojíc… Kto sa nestihne spojiť vypadáva.

Podobné články