Hľadáte tip na originálny darček na MDD?

Thumbnail
Kategórie:

Konečne je tu vytúžený sviatok – Medzinárodný deň detí.

Vedeli ste, že myšlienka Medzinárodného dňa detí vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí v Švajčiarsku v roku 1925? Tam zástupcovia 54 krajín schválili deklaráciu, ktorá sa zaoberala najmä chudobou, detskou prácou a vzdelávaním. Po konferencii viaceré vlády vo svojich krajinách zaviedli takýto deň, s cieľom urobiť deťom radosť a súčasne poukázať na problémy dotýkajúce sa detí na celom svete. Nie je úplne jasné, prečo sa práve 1. jún vybral ako MDD, no tento dátum je na svete najobľúbenejší a oslavuje sa vo viac, ako 21 krajinách.

Poďme aj my, rodičia, spraviť svojim deťom radosť!

Veľké kartónové kocky EDO

Žiadna hračka nie je dosť veľká na to, aby vyhovovala detskej fantázii? Keď deti už nič nezaujme a začínajú sa nudiť, veľké kartónové kocky EDO ich určite zabavia. Budú sa cítiť ako panáčikovia z lega a môžu si postaviť čokoľvek, hoci aj celý svet. Môžu si postaviť vlastný hrad a ukryť sa v ňom, alebo obrovského dinosaura či koníka, na ktorého môžu vysadnúť. Môže to byť smiešny robot, búda pre psa, raketa…vlastne čokoľvek.

Kocky EDO sú veľmi kreatívnou hračkou, ktorá pomáha deťom vzdelávať sa podľa zásad Montessori – pri hre si osvoja zručnosti, ktoré sa potrebujú naučiť. Aj keď sú kartónové kocky EDO veľké, sú pevné a veľmi odolné – udržia aj dospelého človeka. Ich výhodou je, že sú bezpečné a ekologické.

Najvhodnejšia veková skupina: 3-12 rokov
Vhodné pre: unisex
Cena: od 39€

Detský nábytok a doplnky Erbesi

Novorodenec potrebuje detskú izbu, ktorá by mala byť predovšetkým bezpečná, a v neposlednom rade vľúdna a útulná. Aj keď bábätko ešte nemá veľké priestorové nároky, učenlivo svoje okolie vníma. Vo svojom okolí vidí farby i tvary, čo je z hľadiska získavania vnemov a rozvíjania budúcich znalostí veľmi dôležité.

Interiérové riešenie detskej izby má na navodenie pozitívnych pocitov a citového puta medzi dieťaťom a rodičmi väčší vplyv ako si myslíme. Pokiaľ ide o vybavenie a nábytok do detskej izby pre novorodenca, bábätká a dojčatá, s tým naozaj nebudete mať veľa starostí. Len preto, lebo maličký novorodenec má naozaj skromné nároky. Pre začiatok mu postačí postieľka s veselým baldachýnom, detská šatníková skriňa, detská komoda ako odkladací priestor a prebaľovací pult s vaničkou. Novorodenec trávi väčšinu času v postieľke, ktorá je istý čas jeho celým kráľovstvom. Nechajte sa uniesť dizajnovými izbičkami luxusnej talianskej značky ERBESI.

Najvhodnejšia veková skupina: 0-4 rokov
Vhodné pre: unisex

 

Bobo – zvieratková kolekcia od Koláčovej

„Oci, nakresli také srandovné zvieratká!”, povedala Koláčová svojmu tatkovi Bobovi Borisovi Farkašovi. Bobo nechápal, ale nakreslil. A tak vznikla výnimočná kolekcia tričiek a šatočiek, v ktorej je viac lásky ako v ktorejkoľvek inej. Otcovsko-dcérsko-mamovsko-vnúčatovo-sestersko-celosvetovej. Koláčovej obľúbeným zvieratkom je zaskočený zajac. A vašim?

Bobo kolekcia je pre všetkých, ktorí sa majú radi a chcú k sebe patriť na prvý pohľad. Ručne kreslené ilustrácie obľúbených zvieratiek Ely a Matildy na tričkách alebo šatách v štyroch farbách pre dietky, žienky aj pánkov. Takto môžte byť všetci v rodine rovnakí alebo každý úplne iný a spolu pestrofarební.

Najvhodnejšia veková skupina: 2-99 rokov

Vhodné pre: dievčatá, chlapcov, ženy, mužov

Cena: detské tričko 19,90 EUR, detské šaty 25,00 EUR, dámske a pánske tričko 29,90 EUR

Kura Harabura – Rastiem z lásky

Nádherný set pre celú rodinu! Každé dieťatko potrebuje more lásky k tomu, aby rástlo nielen do krásy, ale aj do sily – presne tak, ako z malého semienka vyklíči najprv krehká rastlinka, z ktorej však pri dobrej opatere a bezpečí bude o niekoľko rokov mohutný košatý strom… Čarovné krhličky mamy a ocka sa vždy postarajú o dostatok lásky!

Ide o originálny dizajn navrhnutý na Slovensku. Tričká sú tlačené ručne samotnou autorkou. Ide o najpredávanejší motív z dielne Kura Harabura od jeho uvedenia v apríli 2016.

Najvhodnejšia veková skupina: 0-6 rokov
Vhodné pre: unisex
Cena: 39,90 €

 

Fixky Carioca od ŠEVTu

Obrovská súprava fixiek v kovovom darčekovom boxe. Obsahuje 40 fixiek s hrubým hrotom, 60 fixiek s tenkým hrotom a maľovanku. Deti milujú širokú škálu farieb a možnosti vzájomných kombinácií.

Fixky sú zdraviu neškodné, zmývateľné a vyprateľné z tkanín. Vďaka kovovému, prakticky nezničiteľnému boxu, ich môžete mať stále pri sebe na cestách, u lekára, u starých rodičov, či na dovolenke.

Cena: 16,57 €

Kúpite v eshope ŠEVT-u: www.sevtprerodinu.sk/fixky-carioca-sada-100-ks-malovanka.html

Podobné články