Helen Doron English: keď je angličtina pre deti zábavou

Thumbnail
Kategórie:

Kurzy angličtiny Helen Doron English sú pre deti vo veku už od 3 mesiacov až do 19 rokov.

Obľúbená a vyhľadávaná výučba zábavnou formou sa koná na 44 miestach Slovenska, o ich efektivite a výsledkoch hovoria aj vyše 3 milióny študentov z celého sveta. Tú geograficky najvhodnejšiu pre seba a svojho drobca nájdete na webe HelenDoron.sk.

Kurzy sú určené pre deti všetkých vekových kategórií, pre školákov sú však mimoriadne vhodné vďaka tomu, že môžu získať certifikát Cambridge English.

Doplnkom konceptu HDE k jednej hodine štúdia týždenne počas celého školského roka sú rôzne pomôcky, aplikácie a príbehy detských hrdinov, ktoré podporujú osvojovanie poznatkov, obohacujú predstavivosť a stimulujú napredovanie aj mimo samotných lekcií. Prioritou je angličtina hrou, ktorá je pritom skutočne efektívna a funguje. Presvedčiť sa o tom môžete na ukážkových hodinách zadarmo. Túto možnosť v Banskej Bystrici nedávno využil olympijský víťaz a majster sveta v chôdzi na 50 km Matej Tóth spolu so svojou dcérkou.

Zážitková podoba výučby maximalizuje prirodzenú túžbu detí spoznávať nové veci. Na kurzoch HDE si užijú množstvo rozmanitých aktivít – hudobných, tanečných, divadelných, výtvarných aj športových – a uvoľnenou formou dokonale ovládnu anglický jazyk. „Zážitky spolu s angličtinou a pozitívnymi pocitmi zostanú deťom navždy,“hovorí jazyková expertka Katalin Deák, ktorá už v roku 2005 priniesla tento jedinečný celosvetový koncept na Slovensko.

„Dieťa sa v ranom veku dokáže prirodzene učiť toľko jazykov, koľko ich súbežne prijíma. Absolútne nepozorujeme, že by napríklad deti z bilingválnych rodín alebo tie, ktoré sa učia metódou HDE už odmala, mali práve pre tento faktor väčšie problémy s gramatikou či štylistikou pri niektorom z jazykov, v ktorých komunikujú,zdôrazňuje psychologička Silvia Langermann.

Angličtina pre deti Helen Doron English overene prináša pozitívne výsledky už vyše 30 rokov. Metodiku sústavne vylepšuje tím spolupracujúcich renomovaných odborníkov z oblastí lingvistiky, pedagogiky či psychológie. Výučbu realizujú výhradne certifikovaní lektori, pričom ceny kurzov a jednotlivých krúžkov sú individuálne podľa lokality.

Známa moderátorka Petra Bernasovská, ktorej deti navštevujú Helen Doron English, konštatuje: „Samozrejme, že všetko, čo deti vedia navyše, je plusom. Nehovoriac o cudzích jazykoch, ktoré dnes v globalizovanom svete už sú nevyhnutnosťou. Naše deti sme preto už od škôlkarského veku prihlásili na krúžok HDE. My – rodičia – sme túto možnosť nemali a dnes nám to veľmi chýba.“

Herečka Michaela Čobejová súhlasne dodáva: Vidím to na staršej dcére, ktorá žije v Londýne a číta iba anglické knihy a publikácie. Mnoho dôležitej literatúry ani nie je preloženej. Navyše, anglický jazyk je omnoho bohatší, takže z diela pôvodne anglicky napísaného musíte mať úplne iný čitateľský zážitok.“ Aj preto sa jej mladšia Tánička učí anglicky nielen v škole, ale aj na krúžku HDE.

Modelka a organizátorka súťaží krásy Lucia Hablovičová dopĺňa: Snažím sa synčeka odmalička motivovať k učeniu. V štyroch rokoch sa začal učiť po anglicky. Verím teda, že raz bude úplne plynule komunikovať nielen v slovenčine, ale aj v angličtine, čo považujem za obrovský benefit.“ Lucia okrem toho, že sama vedia syna k učeniu angličtiny, metódu Helen Doron English zaviedla aj do svojej škôlky, aby mali aj iné deti možnosť naučiť sa kvalitne po anglicky.

 

Podobné články