Gumíci a knižka o ohrozených zvieratkách

Thumbnail
Kategórie:

Tucet zvieratiek Gumíkov na gumovanie, nádhernú ilustrovanú knižku aj užitočné informácie o ohrozených druhoch zvieratiek na našej planéte získate odteraz v Avione!

V bratislavskom Avione štartuje až do 14. novembra 2021 jedinečná edukatívna kampaň pre malých aj veľkých milovníkov prírody – Zvieratká Gumíci.

Vedeli ste, že až 20-tisíc zvieratkám hrozí aktuálne vyhynutie? Spôsob, akým my ľudia vyrábame potraviny, energie, likvidujeme odpad, správame sa k vodným zdrojom, prispieva k ničeniu prirodzenej rovnováhy v prírode.

Počas zbierania Zvieratiek Gumíci spoznáte ohrozené druhy cicavcov aj hmyzu. Figúrky Gumíkov slúžia aj ako gumy, ktoré symbolizujú hrozbu vymiznutia ohrozených zvierat na našej planéte.

Navyše, za vyzbieranie celej kolekcie figúrok dostanú najusilovnejšie detičky spolu s rodičmi ako odmenu špeciálnu ilustrovanú knižku Zvieratká Gumíci zadarmo.

V nej sa dozviete nielen zaujímavé informácie o ohrozených zvieratkách, ale aj tipy na ochranu prírody – napríklad sadiť kvety, ovocné stromy a zeleninu, kratšie sa sprchovať, recyklovať odpady a vyberať si produkty šetrné k životnému prostrediu.

Ako sa môžu deti aj rodičia zapojiť do akcie Zvieratká Gumíci?

  1. Nakúp minimálne za 5 eur v ľubovoľnom obchode v nákupnom centre Avion v Bratislave vrátane IKEA.
  2. Doklad o nákupe ukáž v stánku označenom Zvieratká Gumíci. Stánok nájdeš medzi predajňami Terranova a Kaufland.
  3. Za každých minutých 5 eur získaš 1 nálepku. Maximálny možný počet nálepiek za jeden pokladničný doklad je 10 nálepiek, aj keď bude pokladničný doklad vyšší ako 50 eur. Pokladničné doklady nie je možné sčítať.
  4. Nazbieraj 5 nálepiek a získaj vybraného Gumíka.
  5. Za ďalšie nákupy môžeš do zbierky získať nových Gumíkov. Nazbieraj všetkých 12 a získaj knižku Zvieratká Gumíci.

Viac informácií o kampani nájdete tu.

* Zdroj: IUCN (Medzinárodná únia na ochranu prírody a prírodných zdrojov)

Podobné články