Zábavná preprava na DUNAJI.

Thumbnail
Kategórie:

Zabudnite na auto či vlak, zoberte deti na loď: Toto sú najlepšie plavby, na ktoré sa môžete vydať z Bratislavy

Pripravte deťom nezabudnuteľné letné prázdniny na vlne zážitkov. A to doslova! Krásy Bratislavy a okolia, dokonca nielen v slovenských vodách, môžete s ratolesťami spoznávať z paluby výletných lodí.

Pre deti sú rôzne dopravné prostriedky fascinujúce. Niektoré sa tešia na výlet vlakom, iné sa nevedia dočkať, že pôjdu letecky. Čo tak zobrať ich na loď a spojiť netradičnú formu cestovania s objavovaním nových miest? Chcete len krátky program na hodinku alebo máte celý deň? Možností, kam sa plaviť z Bratislavy, je viac než dosť. Stačí si len vybrať.

 1 hodina: Bratislavský plavebný okruh

Panoramatickú plavbu popod bratislavské mosty zvládnu aj tí najmenší cestovatelia. Výletná loď pláva po Dunaji necelú hodinu a ponúka nezvyčajný pohľad na hlavné mesto. Spolu s deťmi sa budete môcť pokochať výhľadom na historickú časť metropoly, jej nábrežie a dominantu v podobe Bratislavského hradu. Plavba ďalej pokračuje popod most SNP až po most Lafranconi, kde sa loď otáča. Na spiatočnej ceste púta na pravom brehu Dunaji aj krásny pohľad na Sad Janka Kráľa. Nalodiť sa môžete každý deň okrem pondelka a ak pôjdete dvaja dospelí, jedno dieťa má v rámci zvýhodneného rodinného lístka vstup zdarma. Starať sa nemusíte ani o občerstvenie pre deti, ponúka sa priamo na palube.

Pol dňa: Výlet loďou na Devín

Plavba na Devín je jednou z najobľúbenejších u detských cestovateľov. Paluby sú malých cestovateľov plné ešte počas školského roka a záujem o ne neupadá ani cez letné prázdniny. Výlet začína pohľadmi na historickú časť hlavného mesta, nábrežie a Bratislavský hrad, pokračuje popod Nový most a most Lafranconi až smerom k zrúcaninám hradu Devín, ktoré stoja na sútoku riek Dunaja a Moravy. Počas hlavnej sezóny sa plavia od utorka do nedele na Devín až dve linky denne. Po hodine a pol na palube máte čas spoznávať okolité krásy, napríklad prehliadku hradu. Spiatočná cesta je rýchlejšia, keďže loď pláva v smere toku Dunaja, a trvá polhodinu. No kúpiť si môžete len jednosmerný lístok a naspäť sa vydať napríklad bicyklami, ktoré môžete bez problémov nalodiť spolu s celou rodinou, dokonca vrátane domácich miláčikov.

Celý deň: Po Dunaji do Hainburgu

Novinkou plavebnej sezóny 2023 sú z Bratislavy vypravené mimoriadne plavby do rakúskeho Hainburgu, ktoré sa budú konať 24. júna, 22. júla a 19. augusta. Návšteva malebnej dedinky u našich susedov je celodenný výlet s päťhodinovou prestávkou. Počas nej si môžete s deťmi urobiť prechádzku na hrad, ukázať im viaceré historické pamiatky, ísť na nákupy alebo si posedieť v útulných miestnych kaviarňach. Rovnako ako v prípade plavby na Devín, aj do Hainburgu si môžete zakúpiť len jednosmerný lístok, ak by ste sa chceli u susedov zdržať a domov sa vrátiť po vlastnej linke. No cesta naspäť po Dunaji je o to zaujímavejšia, že sa loď na štvrťhodinku zastaví aj pod spomínaným hradom Devín, takže deti budú mať zážitkami nabitý celý deň.

Zdroj: www.lod.sk

Podobné články