Farbičkovo v RC Kramárik

Thumbnail
Kategórie:

Farbičkovo – projekt na podporu získania správnych návykov pri písaní a kreslení.

V stredu 11.12.2013 pokračoval v Rodinnom centre Kramárik projekt Farbičkovo portálu www.kamsdetmi.sk v spolupráci s BIC Kids.

 

Ide o projekt, ktorý je zameraný na podporu správnych návykov pri kreslení a písaní. Na názornú ukážku boli používané písacie potreby spoločnosti BIC Kids ako sú voskovky, ceruzky, fixky určené  pre rôzne vekové kategórie detičiek. Popri skúšaní širokej škály písacích produktov, si rodičia mohli vypočuť základné informácie, ako správne držať ceruzku, ako správne sedieť pri písaní, ako naučiť deti správne návyky a ako navodiť správnu atmosféru pri písaní a kreslení.

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/61569094/p1060247.jpg

 

Rodičia si so svojími ratolesťami mohli vyskúšať produkty, ktoré sú určené už pre deti od 1. roka dieťaťa až po produkty pre väčšie deti, ktoré zdokonaľujú svoje kresliace a písacie schopnosti.

Rodičia veľmi ocenili, že už pre deti od 1. roka existujú voskovky, ktoré sú vyvinuté pre ich malé ručičky – sú menšie, hrubšie a majú trianglovitý tvar, aby sa detičky naučili správne držať ceruzky už od samého začiatku. Postupne pre väčšie detičky sú kresliace potreby prispôsobené tak, aby čo najlepšie „sadli“ do ich ručičky a vedeli s nimi vykúzliť krásne výtvory. Taktiež treba podotknúť, že všetky BIC Kids písacie produkty majú krásne jasné farby, vďaka čomu nakreslené obrázky „žiaria“.

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/61569094/p1060249.jpg

 

 

V neposlednom rade rodičia ocenili aj materiál, z ktorého sú BIC Kids produkty vyrobené. Ide o vysoko kvalitné a nezávadné produkty, ktoré podliehajú rôznym náročným kontrolám kvality. Veľmi sa im páčili testy lámavosti ceruziek, ktoré mali poukázať na to, že aj keď sa ceruzky BIC Kids zlomia, nezrania detičky, nakoľko nevznikajú ostré hrany, ako pri drevených ceruzkách. BIC Kids ceruzky sú vyrobené zo živice. Tiež sa im páčila skutočnosť, že fixky sú ľahko vyprateľné ako z odevov, tak aj ľahko zmývateľné vodou z detských ručičiek. Ani pri obhrýzaní ceruziek sa deťom nič nemôže stať, nakoľko sú vyrobené z nezávadných materiálov. A pri BIC kids ceruzkách sa nestretnete s fenoménom lámavosti tuhy ceruzky pri strúhani, nakoľko aj pri páde ceruzky sa tuha vo vnútri ceruzky nezlomí.

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/61569094/p1060242.jpg

 

A na záver treba podotknúť, že nie len deti sa ťažko lúčili s BIC kids ceruzkami, voskovkami a fixkami, ale aj rodičia, ktorí si namaľovali svoje výtvory, sa s nimi ťažko „lúčili“, keď bol čas ísť domov.

 

Ceruzky je možné si zakúpiť aj u nás na stránke.

 

 

 

 


Podobné články