Farbičkovo sa vrátilo

Thumbnail
Kategórie:

Projekt na podporu správných návykov deti pri písaní a kreslení.

V máji 2015 sa uskutočnil projekt Farbičkovo portálu www.kamsdetmi.sk v spolupráci s BIC Kids v ďalších materských centrách a to v MC Podunajské Biskupice, MC Budatko v Petržalke, v Trnavskom materskom centre, RC Dlháčik a RC Obláčiku.
Projekt Farbičkovo je zameraný na podporu správnych návykov pri kreslení a písaní detí už od najmenšieho veku. Na názornú ukážku sa používali písacie potreby spoločnosti BIC ako sú voskovky, ceruzky, fixky, ktoré sú určené  pre rôzne vekové kategórie detičiek.

Popri skúšaní ceruziek detičkami, si rodičia vypočuli základné informácie o správnych návykoch pri kreslení a písaní a to ako správne držať ceruzku, ako správne sedieť pri písaní, ako naučiť deti správne držať ceruzky a ako navodiť správnu atmosféru pri písaní a kreslení.
Rodičia spolu s detičkami vyskúšali ceruzky, fixky a voskovky určené pre rôzne vekové kategórie a to už pre deti od 1. roka dieťaťa až po produkty pre väčšie deti, ktoré zdokonaľujú svoje kresliace a písacie schopnosti.

Rodičia veľmi ocenili, že spoločnosť BIC vyrába už pre deti od 1. roka voskovky, ktoré sú vyvinuté pre ich malé ručičky – sú kratšie, hrubšie a majú trianglovitý tvar, ktorý núti detičky správne držať ceruzky už od prvého chytenia cekruzky do ručičky.
Rodičia ocenili, že spoločnosť BIC taktiež poskytuje ceruzky a fixky, ktoré sú kratšie, hrubšie oproti klasickým, ktoré sú vhodné pre prvý kontakt detičiek s ceruzkami a fixkami. Postupne pre väčšie detičky sú kresliace potreby prispôsobené tak, aby čo najlepšie “sadli” do ich ručičky a vedeli s nimi vykúzliť krásne výtvory. Taktiež treba podotknúť, že všetky BIC Kids písacie produkty majú krásne jasné farby, vďaka čomu nakreslené obrázky “žiaria”.
V neposlednom rade rodičia ocenili aj materiál, z ktorého sú BIC Kids produkty vyrobené. Ide o vysoko kvalitné a nezávadné produkty, ktoré podliehajú rôznym náročným kontrolám kvality. Veľmi sa im páčili testy lámavosti ceruziek, ktoré mali poukázať na to, že aj keď sa ceruzky BIC zlomia, nezrania detičky, nakoľko nevznikajú ostré hrany, ako pri drevených ceruzkách a deti si tým nezadrú triesku do ručičky. BIC ceruzky sú vyrobené zo živice a farebných granulátov, ktoré sú za tepla stlačené dokopy a potom sa z nich režú ceruzky.

Tiež sa im páčila skutočnosť, že fixky sú ľahko vyprateľné ako z odevov, tak aj ľahko zmývateľné vodou z detských ručičiek. Ani pri obhrýzaní ceruziek sa deťom nič nemôže stať, nakoľko sú vyrobené z nezávadných materiálov. A pri BIC ceruzkách sa nestretnete s fenoménom lámavosti tuhy ceruzky pri strúhani, nakoľko aj pri páde ceruzky sa tuha vo vnútri ceruzky nezlomí.

A na záver treba podotknúť, že na prednáškach bolo niekoľko rodičov, ktorí výrobky BIC poznali a používajú ich a nevedeli si ich vynachváliť. A svojími dobrými skúsenosti s BIC produktami sa podelili aj s ostatnými rodičmi.

Pevne verím, že pri ďalších projektoch Farbičkovo sa budem stretávať s stále s väčším počtom spokojných rodičov, ktorí používajú BIC ceruzky, fixky a ceruzky.

Ceruzky je možné si zakúpiť aj u nás na stránke.

Podobné články