Fantómová Ada a myší duch

Thumbnail
Kategórie:

Fantómová Ada a myší duch je knižka pre deti od 9 rokov, takmer na každej strane je pekná ilustrácia a vyše 220 strán príbehu, pri ktorom sa deti rozhodne nebudú nudiť.

Zoznámte sa s Adou DeFantomovou. Býva na Hrôzohrade so svojím otcom lordom DeFantomom, služobníctvom a s niekoľkými duchmi. No nemá kamarátov, s ktorými by podnikala dobrodružné výpravy po svojom obrovskom a strašidelnom dome. Jednej noci sa všetko zmení. Ada stretne myšieho ducha Myšmaela a rozhodnú sa rozlúsknuť záhady Hrôzohradu. Netušia, aké podivuhodné udalosti rozpútajú…

 


http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/31065389/fantomova-ada.jpg

 

 

Ada, hlavná hrdinka knižky Fantómová Ada a myší duch, bola jedináčik, milovaná dcéra lorda DeFantoma, slávneho cyklistu a ešte slávnejšieho básnika. Kedysi mala aj mamu, chýrnu povrazolezkyňu z gréckeho mesta Solún, s ktorou sa lord zoznámil na cestách a oženil. Žiaľ, povrazolezkyňa Hoppolanika zahynula, keď bola Ada ešte bábätko. Stalo sa to, keď raz v búrke trénovala na streche Hrôzohradu.

 

Lord DeFantom o tej strašnej noci nikdy nerozprával. Takmer nevychádzal z rozľahlého panského domu. Večne trčal v pracovni a písal dlhokánske básne. Od manželkinho skonu uznával pravidlo, že deti treba len počuť, nie vidieť. Ade prikázal nosiť obrovské dupotavé čižmy, aby sa jej kroky ozývali po celom Hrôzohrade. Vždy včas začul, ako sa približuje, a mohol ubziknúť do pracovne, kde ho nesmela rušiť.

 

Ozaj, Hrôzohrad. Je to úžasné panstvo, kde nájdete nielen hrad, ale aj Jazierko meditácií, Močiar zúfalstva, Skalku s alpskými trpaslíkmi, Tajnú záhradu, či Kopec ambícií. Všade tam sa môže Ada pohybovať, ale chýbajú jej priatelia.
V tú spomínanú noc však narazí na malú postavičku, vytreští oči a zvolá: „Veď ty si myš!“
Myš sa zamihotala, znovu žalostne vzdychla a tichučko zapišťala.
„Nie som myš, ale myšiak. Ba skôr bývalý myšiak.“ Postavička pokrútila hlavou. „Teraz je zo mňa duch.“

 

Fantómová Ada a myší duch je knižka pre deti od 9 rokov, takmer na každej strane je pekná ilustrácia a vyše 220 strán príbehu, pri ktorom sa deti rozhodne nebudú nudiť.

Podobné články