EKO nápady do školy!

Thumbnail
Kategórie:

Škola je síce v plnom prúde, no všetci dobre vieme, aké vedia byť naše deti opatrné k peračníkom a iným školským potrebám. Máme pre vás super nápad, ako sa spolu s deťmi zabaviť, vytvoriť niečo nové a zároveň šetriť prírodu!

1. Stojan na písacie potreby

eko nápady do školy

Z plastovej fľaše si pohodlne vyrobíte stojan na perá, ktorý môžete používať aj ako peračník. Na jeho výrobu potrebujete len zips, dve fľaše a pevnú obojstrannú lepiacu pásku. PET fľaše by mali byť rovnakej veľkosti aj tvaru.

Ako na to? Fľaše prerežete zhruba na polovicu a časť s vrchnákmi odložte na bok. Odrezané kraje fliaš oblepte páskou a prilepte na ne zips. Tým fľaše spojíte dokopy a vznikne z nich nádoba. Namiesto pásky môžete použiť tiež taviacu pištoľ.

2. Ponožka ako peračník

eko nápady do školy

 

Medzi skvelé eko nápady do školy patrí aj tento. Ak vás omrzeli obyčajné peračníky, vyrobte si ho z ponožky, ktorej pár ste stratili, alebo vám je už malá. Koniec ponožky odstrihnite a obráťte ju naruby. Odstrihnutú časť zašite a niť stiahnite. Na ponožku prišite zips a potom ho znovu pretočte naruby. Peračník môžete ozdobiť napríklad očami či ústami z látky.

3. Papierové obaly na zošity

3-1

Na obaľovanie zošitov a učebníc často zvykneme používať plastové obaly, ktoré aj tak skončia popísané a pokrčené v koši. Lepší spôsob, ako ekologicky chrániť svoje učebnice, je obaliť ich do papiera. Každú učebnicu a zošit jednoducho a rýchlo zabalíte pomocou papiera, nožníc a lepidla.

Použiť môžete akýkoľvek pekný farebný, vzorovaný výkres alebo novinový papier.

Špeciálny tip pre vás: Ak máte radi krížovky alebo sudoku, vytrhnite ich z časopisu alebo novín a spravte si obal z nich. Budete mať nie len zabalené zošity, ale aj zábavku na dlhé a nudné hodiny v škole.

Podobné články