Druhy detských kočíkov a ich využitie.

Thumbnail
Kategórie:

Veríme, že sa vám nasledujúci článok bude hodiť práve vtedy, keď na to bude správna chvíľa. Pred pár desiatkami rokov, bol len jeden typ detských kočíkov, ktorý bol určený pre každého a nedisponoval žiadnymi vymoženosťami. V dnešnej dobe, je už aj výber vhodného detského kočíka zdĺhavým procesom, ktorý podlieha voľbe z rôznych kritérií. V súčasnosti je variabilita sortimentu naozaj rozmanitá, a preto sa vám pokúsime predstaviť aspoň tie základné typy detských kočíkov, s ktorými sa môžete stretnúť, aby ste vedeli, ktorý a kedy budete potrebovať.

Pokiaľ máte záujem o kúpu nového detského kočíka, z prehľadne vyčlenených kategórií, odporúčame vám navštíviť prestížny internetový obchod Alza!

Typy detských kočíkov

Na úplný začiatok bude najlepšie predstaviť základné druhové rozdelenie kočíkov. Hlboký kočík je určený pre bábätká až, kým dovŕšia 6 mesiacov. Výhodou je ich priestrannosť a lepšie odpruženie, čo robí hojdanie efektívnejším. Nevýhodou je ich skladnosť a použiteľnosť (iba 6 mesiacov). Nasleduje druhý typ detských kočíkov, ktorým je Športový kočík. Pri výbere športového kočíka je kľúčová pohodlnosť, keďže v ňom dieťa bude od 6 mesiacov až, kým sa nenaučí samo chodiť. Veľmi dôležité je taktiež vybrať vhodnú opierku, aby dieťa mohlo v kočíku sedieť a zároveň aj spať. Polohovateľnosť je kľúčová. Ešte existujú takzvané Golfové kočíky, tie sa vyznačujú jednoduchou manipuláciou (nízka hmotnosť, dobrá skladnosť), aj preto sú určené skôr na kratšie prechádzky či na cestovanie a sú určené pre detičky, ktoré už vedia samé sedieť.

Prešli sme si základné typy kočíkov, ale to by nebol svet vynálezov a inovácií, keby tam ešte neboli nejaké špecifické kategórie, ktorými sú pravé kombinované kočíky. Detské kočíky dvojkombinácie zahŕňajú v sebe možnosť transformácie z hlbokého kočíka (potom, ako vaša ratolesť z neho vyrastie) do športového kočíka v priebehu iba niekoľkých minút. Detské kočíky trojkombinácie zahŕňajú v sebe možnosť transformácie z hlbokého do športového kočíka v priebehu iba niekoľkých minút, plus ich zároveň môžete pretransformovať na detskú autosedačku.

Podobné články