Drevený hrdina Buratino

Thumbnail
Kategórie:

Kto by nepoznal malého Pinochcia. Alebo Buratina – ide o klasickú rozprávku, ktorú deti milujú už vyše sto rokov. Podľa slávnej rovnomennej rozprávky talianskeho autora Carla Goldoniho ju prerozprával ruský spisovateľ Alexej Tolstoj. A práve vyšla v novom šate s nádhernými ilustráciami.

Kto by nepoznal malého Pinochcia. Alebo Buratina – ide o klasickú rozprávku, ktorú deti milujú už vyše sto rokov. Podľa slávnej rovnomennej rozprávky talianskeho autora Carla Goldoniho ju prerozprával ruský spisovateľ Alexej Tolstoj. A práve vyšla v novom šate s nádhernými  ilustráciami.

 

„Kde bolo, tam bolo, v malom meste na stredomorskom pobreží žil stolár Guiseppe, známy aj ako Modronos. Jedného dňa sa mu do rúk dostalo obyčajné staré poleno. Chcel z neho zhotoviť nohu stola, no len čo začal stružlikať, začul slabučký hlások, ktorý zapišťal: ´Au, au. Prosím, nie tak silno!“

Kto by nepoznal začiatok rozprávky Zlatý kľúčik. Vyrastali sme na nej my, naši rodičia, ich rodičia a na Buratinovi alias Pinocchiovi vyrastajú aj naše deti.

Chudobný starý verklikár Carlo si zo živého polienka vystrúha chlapčeka a nazve ho Buratino. Carlo chce pre svojho synčeka len to najlepšie, ale Buratino je nesmierne zvedavý, tvrdohlavý a neposlušný. Musí zažiť veľa dobrodružných a nebezpečných príhod, aby pochopil, že dobré skutky a rodičovská láska sú v živote najdôležitejšie.

Buratino sa zoznámi s malým cvrčkom, vystraší ho obrovský potkan a vyberie sa do školy. Ako už vieme, nedôjde tam:) „Škola neutečie, pomyslel si Buratino. Len nakuknem do obrovského farebného stanu a potom sa budem ponáhľať, aby som prišiel do školy načas.“

Bábkové predstavenie v stane ho však zaujalo viac a čoskoro sa dostal do rúk zlého bábkara Karabasa Barabasa… Príbeh o Buratinovi, drevenej bábke, ktorá ožije a zmení sa na malého chlapca, poteší každé dieťa. Navyše Zlatý kľúčik v novej úprave a s krásnymi ilustráciami bude zážitkom naozaj pre všetky deti.

Podobné články