Dovolenka s deťmi: aké poistenie vybrať?

Thumbnail
Kategórie:

Bez ohľadu na to, či sa do zahraničia s vašimi deťmi chystáte na dlhšiu dovolenku, alebo na kratší výlet, problémy a nepríjemnosti vás môžu zastihnúť kedykoľvek. Reč je teraz o rôznych úrazoch a ochoreniach, ktoré si môžu vyžiadať návštevu lekára a ošetrenie. V cudzej krajine sa výšky poplatkov za lekárske úkony pohybujú aj v stovkách eur. Pomôže vám v takýchto prípadoch poistenie?

Stačí Európsky preukaz zdravotného poistenia?

Mnohí dovolenkári sa spoliehajú na to, že ich v prípade ošetrenia v zahraničí kryje Európsky preukaz zdravotného poistenia (EPZP). Háčik je však v tom, že EPZP vám zaručí nárok na preplatenie nákladov len v takej výške, ako majú aj občania danej krajiny. Nekryje prípadnú repatriáciu, doplatky za lieky a lekárske úkony v súkromných medicínskych zariadeniach. Preto sa odporúča uzatvoriť si aj cestovné poistenie, ktoré má výrazne vyššie limity poistného krytia. Poisťovňa, v ktorej si uzatvoríte poistenie do zahraničia, vám preplatí aj už spomenuté služby súkromných lekárov, prevoz pozostatkov späť na Slovensko a aj doplatky za lieky, ktoré sú v niektorých krajinách aj 100 %. Cestovné poistenie vám pritom môže pomôcť nielen pri zdravotných ťažkostiach, ale aj iných problémoch.

Poistenie do zahraničia kryje aj mnohé ďalšie riziká

Ďalšou výhodou poistenia na cesty je to, že sa v rámci neho môžete poistiť aj pre prípad, že sa vám stratí, poškodí či vám ukradnú batožinu, doklady alebo iné osobné veci. Tiež vám vďaka poisteniu zodpovednosti môže pomôcť vtedy, keď vaše deti alebo vy nechtiac poškodíte napríklad vybavenie v ubytovacom zariadení, galérii alebo reštaurácii. Milovníkom adrenalínových športov by nemalo chýbať pripoistenie športovej činnosti, ktoré kryje zranenia spôsobené pri vykonávaní rizikových športov. Bežné rekreačné športy sú vo väčšine poisťovní zahrnuté v základnom krytí cestovného poistenia. V neposlednom rade je dobré myslieť aj na úrazové poistenie, ktoré kryje trvalé následky alebo smrť úrazom.

Vďaka poisteniu do zahraničia a pripoisteniu sa vám nepredraží ani stornovanie zaplatených leteniek, ubytovania alebo lístkov na autobus či vlak. Je však dôležité uviesť relevantný dôvod, ako je napríklad náhle ochorenie alebo úraz. Niektoré poisťovne vám storno poplatky preplatia aj v prípade rozvodu či neúspešnej maturity alebo štátnic.

V prípade, že cestujete do nerizikovej krajiny, vaše poistenie na dovolenku vám bude kryť aj liečbu koronavírusu. Ak sa vyberiete do oblasti, ktorá je považovaná za rizikovú, môžete si uzatvoriť špeciálne pripoistenie COVID-19 alebo staviť na vyšší balík poistenia na cesty, ktoré ho obsahuje automaticky.

Cestovné poistenie si vybavíte online

Výpočet rizík, pred ktorými vás poistenie do zahraničia ochráni, naozaj nie je krátky. Preto by vám pri akejkoľvek ceste za hranice určite nemalo chýbať. Uzatvoriť si ho môžete aj cez internet a nezaberie vám to viac než len pár minút. Využite porovnanie cestovného poistenia online od Netfinancie.sk, vďaka ktorému ľahko nájdete tú najlacnejšiu ponuku alebo také poistenie na cesty, ktoré kryje všetky riziká, ktoré potrebujete. Poisťovne ponúkajú aj rodinné varianty za zvýhodnené ceny. Preto zbytočne neriskujte a poistite svoju rodinu. Všetko zvládnete online a určite sa poistíte za tú najlepšiu cenu.

Zdroj obrázka: bigstockphoto.com

Zdroj: www.netfinancie.sk

Podobné články