Donovalkovo – hlavné mesto detí

Thumbnail
Kategórie:

V nádhernej prírode Nízkych Tatier a Veľkej Fatry, v malebnej dedinke Donovaly vyrástlo malé mestečko pre deti – Donovalkovo. Miesto, z ktorého sa ozýva radostný detský smiech a spokojní sú aj rodičia, ktorí si tu so svojimi deťmi môžu splniť sen.

Mestečko nájdete medzi Ružomberkom a Banskou Bystricou na Donovaloch, ktoré sa stali centrom rodinnej zábavy. Na jednom mieste je tu všetko, čo k skvelej dovolenke s deťmi potrebujete. Možnosti turistiky, výletov, ako aj ubytovania dopĺňajú atrakcie, ktoré sú bránou k spokojnosti dospelých aj detí. Hlavné mesto detí Donovalkovo bolo vytvorené s ideou, aby sa deti hrali na čerstvom vzduchu v prírode a zažili také hranie, ako ich rodičia vo svojom detstve. Bez tabletov, notebookov, mobilov.

Vízia naplnila očakávania a skutočne sa tvorcom podarilo vybudovať priestor – zmenšenú verziu mesta, kde malé domčeky slúžia nielen ako domov pre detičky, ale tí najmenší si tu môžu odskočiť do banky, objednať si jedlo v bufete, natankovať palivo na čerpacej stanici alebo sa stať kuchárom, predavačom, či bankárom. V uličkách tu policajti naháňajú zlodejov a super hrdinovia zachraňujú svet. To všetko v kostýmoch, ktoré sa dajú zapožičať pri vstupe.

Donovalkovo je taký malý raj, kde si deti plnia svoje túžby. Môžu si tu zajazdiť na autíčkach, behať na kolobežkách, samozrejme pod podmienkou, že budú rešpektovať pravidlá cestnej premávky a zastavia na semaforoch, keď svieti červená. Nechýba teda ani dopravné ihrisko, či minifarma, na ktorej žijú ako inak, mini zvieratká, ktoré môžu deti kŕmiť. Môžete tu stretnúť lamy alpaky, kozičky, miniatúrne somáriky, ovečky, poníky a zajačiky. Rok čo rok pribúdajú v mestečku nové atrakcie. Tento rok vás pobaví napríklad autoumyváreň, z ktorej strieka naozajstná voda a bankomat, ktorý vydáva peniaze. Najväčšou atrakciou je vláčik, ktorý vás prevezie okolo celého Donovalkova.

V areáli Donovalkova je k dispozícii bufet s terasou, kde sa najete a občerstvíte kávou, ľadovými nápojmi a nanukmi. Pred bránou Donovalkova je oddychová zóna, lavičky, na ktorých môžete relaxovať, kým sa budú vaše deti hrať. Môžete tu stráviť aj celý deň, času je tu dosť a nikto sa nikam neponáhľa. Navyše tu môžete zorganizovať narodeninovú oslavu.

Hlavné mesto Donovalkovo má zábavno-edukačnú úlohu, o ktorú sa tu interaktívne starajú animátori. Deti tu môžu získať vodičský aj farmársky preukaz. Na minifarme v Donovalkove sa dozvedia zaujímavosti o zvieratkách a v autoškole sa naučia základné dopravné značky. Obľúbenou tvorivou aktivitou je maľovanie na tvár. Program je bohatý, stačí pozrieť na stránku www.donovalkovo.sk a nájdete tam aktuálne informácie o pripravovaných akciách.

Podobné články