Dobrodružstvá EXOTOV pokračujú

Thumbnail
Kategórie:

Podarená partička troch spolužiakov, ktorých dala výchovná poradkyňa do Bezpečnostnej hliadky, je späť.

Podarená partička troch spolužiakov, ktorých dala výchovná poradkyňa do Bezpečnostnej hliadky, je späť.  Nick – pravdepodobne najnižší dvanásťročný chalan na svete. Beznádejné nemehlo Karl a obryňa Molly.

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/84291199/3d-exoti-nulova-tolerancia.jpg

 

Molly vie strašne nahlas vrieskať a odkedy ju školník Dupree vymenoval za kapitánku hliadky, je ešte panovačnejšia než predtým. s Karlom ju voláme Kapipánka.
Problém je aj v tom, že v poslednom čase nás nemá veľmi prečo komandovať a nevie, čo so sebou. Hliadku sme založili len preto, že sme chceli zastaviť Roya, a odkedy sa na šikanovanie vykašľal, nemáme čo robiť.


Hneď na úvod ich príbehu Exoti 2: Nulová tolerancia treba oznámiť zlú správu: v škole sa objaví nová baba a chce Nickovi ukradnúť kamošov.
Horšia správa: keď sa Nick pokúsi brániť, dočasne ho vylúčia zo školy.

 

Naraz sme sa obzreli. Za nami stála baba v čiernych rifliach a čiernom pulóvri, s čiernymi vlasmi a čiernym klobúkom. Proste celá čierna. Vytreštili sme na ňu oči. Ona na nás takisto.
„Súťažíme, kto sa vydrží dlhšie pozerať?“ ozval sa napokon Karl. „S mojím papagájom Stanleym sme na seba raz zízali celých sedem hodín… Odvtedy sa správa trochu divne.“
Cudzinka vystrčila ruku pred seba a s výrazným francúzskym prízvukom povedala: „Achojte. Ja som Simone.“
„Ty si…?“ začal som.
„Z Francúzska? Qui!“ prikývla. „Práve sme sa sem prisťahovali.“
Karl jej schmatol ruku a začal ňou triasť ako šialený.
Ja som Karl! Mám rád francúzske zemiaky a parížsku tortu, ale žabacie stehienka nemusím!
Zľutoval som sa nad ňou a odlepil som z nej Karlovu ruku. „Ja som Nick. A tam je Molly.“
Molly o pár krokov ustúpila. „Čau,“ zašepkala.
Simone zaklonila hlavu, aby jej pozrela do tváre. „Si taká… ako to hovoríte? Vysutá?“
„Vysoká,“ vzdychla Molly. „Som príšerne vysoká.“
„Nie, nie! Très magnifique! To je vynikajúce! Si modelka, qui?“
Odfrkol som, ale okamžite som to oľutoval, lebo Molly ma treskla do pleca. A poriadne. Než ku mne jej päsť doletí z tej príšernej výšky, naberie slušnú rýchlosť.

Úvodné zoznámenie je teda za nami, no ďalej to už nebude také pohodové. Podarí sa Nickovi napokon očistiť si meno? Alebo si ho bude musieť zmeniť a odsťahovať sa na Guam?

 

Exoti 2: Nulová tolerancia je opäť vtipné, akčné a zábavné dobrodružstvo troch exotov, ktorých si už stihli obľúbiť tisíce slovenských školákov. Autor série Michael Fry znova nešetril komiksovými kresbami a vtipom, takže sa máte na čo tešiť.

Podobné články