DINO LOGOPEDINO precvičuje slovnú zásobu

Thumbnail
Kategórie:

„Logopedická pomôcka DINO LOGOPEDINO je plná nápadov a inšpiratívnych aktivít. Autorky ponúkajú 15 kvalitných a zábavných činností. Vyhrali sa s výberom slov, k dispozícii sú dve rôzne obtiažnosti a všetko je to dobre graficky a vizuálne odlíšené. Pre staršie deti chcem špeciálne upozorniť na námet aktivity číslo 2. „Čo ešte?“ Zaručene sa rozprúdi debata a diskusia. Je tu priestor aj na súťaže, ktoré deti tak veľmi milujú a vyhľadávajú.“ Mgr. Zlatica Hoppanová, logopedička

DINO LOGOPEDINO PRECVIČUJE SLOVNÚ ZÁSOBU – nový logopedický materiál vytvorený tromi logopedičkami a v spolupráci so SCPP Inšitút detskej reči.

Logopedická pomôcka DINO LOGOPEDINO pomôže deťom nielen spoznať a osvojiť si nové slová, ale ich naučí aj chápať súvislosti medzi pojmami, zlepší porozumenie a podporí ich komunikačné zručnosti. Pomocou aktivít DINA LOGOPEDINA môžu deti spoznať alebo si precvičiť viac ako 200 rôznych slov, pričom všetky sú krásne a zrozumiteľne ilustrované.

„Slovná zásoba nemá byť iba počtom zapamätaných slov, ale predovšetkým má umožňovať dieťaťu premýšľať o slovách a vzájomných súvislostiach a tak pracovať s jazykom na kvalitatívne vyššej úrovni.“ autorky pomôcky DINO LOGOPEDINO

Pomôcka pozostáva zo 40 obojstranných kariet formátu A6. Karty sú usporiadané do dvoch súborov:
1. Logické dvojice = 20 kariet s piatimi otvormi.
2. Sémantický/významový distraktor = 20 kariet bez otvorov – určovanie obrázka, ktorý nepatrí medzi ostatné.
Každý súbor je zároveň rozdelený na dve časti podľa náročnosti. Úlohy s nižšou obtiažnosťou majú zelený okraj, úlohy s vyššou obtiažnosťou majú červený okraj.

Mimoriadne obľúbenú edupomôcku RÝMY S ROBOTOM EDKOMsúvisiaci pracovný zošit rozvíjajúci fonematické uvedomovanieROBOT EDKO 2sme mali dlhšie vypredané, no o pár dní bude hotová dotlač.

Materiál je vhodný pre deti vo veku 3 – 6 rokov, ako aj pre staršie deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

Autorky: PhDr. Lucia Palugyayová, Mgr. Mária Ruhalovská, Mgr. Oľga Tokárová, PhD.
Ilustrátorka: Terézia Jančeková
Recenzentky: Mgr. Zlatica Hoppanová, Mgr. Ivana Putšková

Odporúča Slovenská asociácia logopédov.

Obsah: metodika s aktivitami, 40  kariet A6, balené v škatuľke.
Vyrobené na Slovensku.

 

Zdroj: www.infraslovakia.sk

Podobné články