Dievča alebo chlapec: Párty na odhalenie pohlavia malého pokladu

Thumbnail
Kategórie:

Príprava nezabudnuteľnej „baby shower“ párty je náročná, ale zároveň príjemná úloha. Cieľom tejto oslavy je odhaliť pohlavie očakávaného bábätka. Existuje niekoľko krokov, ktoré môžete podniknúť, aby ste zabezpečili zábavné a nezabudnuteľné popoludnie pre všetkých hostí a najmä pre budúcich rodičov.

  1. krok – Hostia

Prvým krokom je výber správnych hostí. Zahrňte budúcich rodičov, ich blízku rodinu, priateľov a prípadne niektorých kolegov alebo známych. Dôležité je vybrať ľudí, ktorí si rozumejú, majú radi zábavu a tešia sa na príchod nového člena do rodiny. Vytvorte pozvánky s informáciami o dátume, čase a mieste konania oslavy.

  1. krok – Miesto

Ďalším krokom je výber vhodného miesta. Môžete oslavu usporiadať v domácom prostredí pre menšiu skupinu hostí alebo si vybrať reštauráciu, chatu prípadne záhradnú párty pre väčší počet hostí. Uistite sa, že priestor je dostatočne veľký pre všetkých hostí a nezabudnite na príjemnú a kreatívnu výzdobu. Taktiež je veľmi podstatné vymyslieť samotný akt odhalenia. Či už nafúknutým balónom, v ktorom sa skrýva modrá alebo ružová farba alebo farebnými konfetami. Samozrejme, možnosti odhalenia je mnoho, je už len na vás to vymyslieť tak, aby sa to hodilo nie len k rodičom alebo aj ku charakteru celej párty.

  1. krok – Občerstvenie

Občerstvenie je tiež dôležitou súčasťou párty. Ponúknite rôzne dezerty, kanapky a nápoje. Môžete zvážiť aj candy bar s muffinmi, koláčikmi a ďalšími sladkosťami. Nezabudnite na tortu, ktorá môže mať krém v farbe pohlavia bábätka. Pripravte tiež malé kanapky pre tých, ktorí majú radi slané jedlá. Vytvorte nápoje, ktoré sa hodia k celkovej tematike párty.

  1. krok – Zábava

Aktivity sú dôležité pre zábavu hostí. Môžete vytvoriť priestor, kde hostia napíšu cenné rady pre rodičov a vložia ich do nádoby. Môžete tiež pripraviť rôzne hádanky alebo otázky týkajúce sa rodičovstva a nechať hostí odpovedať. Ďalšou možnosťou je vytvorenie darčekov s osobným venovaním alebo vytvorenie spomienkovej knihy s fotkami.

  1. krok – Darček

Kľúčový je aj výber správneho darčeka, malo by ísť o milé a užitočné položky, ktoré im pomôžu v novorodeneckom období. Pripravili sme si pre Vás menší zoznam darčekov, ktoré by mohli splniť tieto kritéria:

Plienky: Sú nevyhnutnou súčasťou každej novorodeneckej výbavy. Môžete vybrať rôzne veľkosti a typy plienok, napríklad jednorazové alebo látkové. Tieto plienky viete poskladať do rôznych tvarov, napr. plienkové torty alebo plienkové kočiare. Pri daroch sa kreativite medze nekladú.

Odevy a spodná bielizeň: Vyberte jemné a pohodlné odevy pre novorodenca, ako sú detské body, nohavičky, ponožky alebo čiapky. Nezabudnite zvážiť ročné obdobie, v ktorom sa bábätko narodí a podľa toho daný darček prispôsobiť.

Kozmetika pre novorodencov: Zahrňte do darčeka jemné mydlo, šampón, telový krém a ďalšie produkty určené pre jemnú pokožku novorodencov.

Plienkový batoh alebo taška: Praktický a štýlový batoh alebo taška na plienky pomôže rodičom udržať veci pre bábätko dobre zorganizované a ľahko dostupné.

Hračky pre novorodenca: Vyberte hračky, ktoré sú bezpečné pre novorodencov, ako sú plyšové zvieratká, hrkálky, kolotoč nad postieľku a mäkké hračky.

Darčekový poukaz: Ak si nie ste istí, čo presne si rodičia želajú alebo ak chcete, aby si sami vybrali, darujte im darčekový poukaz do obchodu s detskými potrebami. Rodičia sa určite potešia, že môžu dokúpiť veci, ktoré potrebujú a vy si môžete vydýchnuť a netrápiť sa s kupovaním toho pravého darčeka.

Knihy o rodičovstve: Darujte knihy, ktoré poskytujú informácie a rady pre nových rodičov. Môžu to byť knihy o starostlivosti o bábätko, spánku, dojčení a podobne. Taktiež to môže byť kniha spomienok, do ktorej si rodičia môžu zapisovať rôzne situácie a zážitky s ich bábätkom. Verte, že aj o pár rokov si túto knihu určite radi prezrú.

 Produktový tip: Darček, ktorý poteší nie len bábätko

Výber vhodného darčeka pre bábätko a mamičku je niekedy náročné. Darček by mal potešiť a byť aj praktickou pomôckou pri nadchádzajúcom období. Tieto kritéria spĺňa kozmetický výrobok Bepanthen baby. Bepanthen Baby je jemná masť, ktorá sa stará o pokožku detského zadočka po každom prebalení hneď dvomi spôsobmi. 1. Vytvára na pokožke priehľadnú ochrannú vrstvu, ktorá ju chráni pred trením a podráždením, pričom jej umožňuje stále dýchať. 2. Vďaka obsahu 5 % pantenolu pomáha s jej regeneráciou a zároveň udržuje pokožku hebkú a hladkú. Bepanthen Baby ocení nielen pokožka drobca, ale aj mamičkine dojčením namáhané bradavky a  každý člen rodiny so suchou pokožkou. Bepanthen baby je kozmetický výrobok, ktorý kúpite nielen v lekárňach ale aj vo vybraných  drogériách a e-shopoch.

 

Zdroj: www.bepanthen.sk

Podobné články