Detská séria o priateľstve a šťastí

Thumbnail
Kategórie:

Ešte nepoznáte super kamošky Tinu a Fridu? Krásne príbehy pre deti od 7 rokov – prečítajte si viac.

 „Autorka má mimoriadny talent vystihnúť podstatu života na pár riadkoch,“ zložili poklonu v prestížnom denníku Dagens Nyheter autorkám Rose Lagercrantz a Eva Eriksson. Ich švédska séria Príbehy o Tine a Fride pokračuje v slovenčine ďalšími dvomi knihami. Približne stostranové príbehy s ilustráciami potešia každého mladého čitateľa od sedem rokov.

Len na pripomenutie, Tina je najšťastnejšie dievčatko pod slnkom. Konečne sa stala školáčkou a spoznala Fridu, s ktorou tvoria nerozlučnú dvojicu od prvej chvíle.

V prvej knihe sa však Frida po vianočných prázdninách odsťahuje s rodinou do iného mesta. Čo sa stane, ak sa nerozlučné priateľky musia rozlúčiť?
V druhej knihe je Tina stále šťastná, aj keď sa Frida odsťahovala. Ešte vždy sú najlepšími priateľkami a keď sa stretnú, sú mimoriadne šťastné, ako hovorí Tina.

Nedávno vyšli dve nové knihy zo série Príbehy o Tine a Fride.

Najšťastnejšia som, keď… začína posledným Tininim dňom v prvej triede.
Tina má radosti na rozdávanie. Pokojne by o tom aj napísala knihu. V skutočnosti sa to stalo, hoci dielko nie je ešte dokončené. Kniha je už zbalená spolu s ostatnými vecami, ktoré si berie na prázdniny. Radosť zo života však trochu skalia isté rodinné komplikácie. Najlepšia priateľka je niekedy to jediné, čo každému opäť vráti chuť sa smiať…

A keď dočítate túto knižku, môžete siahnuť po štvrtej knihe série s názvom Šťastie podľa Tiny.
Ako vyzerajú ideálne prázdniny? Predsa na opustenom ostrove so svojou najlepšou kamarátkou. Pri chytaní rýb, hádzaní sa do morských vĺn a pozorovaní divých zvierat… Až kým sa pri ockovej návšteve blankytná obloha nezamračí… Tina si však zvykne nájsť dôvod na šťastie aj v povážlivej situácii. Dokáže to aj tentoraz?

Príbehy o Tine a Fride sú najmä o priateľstve a lúčení, šťastí aj smútku… ale s dôrazom na šťastí. Knižky s nádhernými ilustráciami odporúčame pre všetkých malých čitateľov, ktorí milujú príbehy o kamarátstve, silnom a čistom, aké by sme v našich životoch potrebovali oveľa viac.

Podobné články