Detektív tchor Hektor znova na stope zločinu

Thumbnail
Kategórie:

etektív tchor Hektor už vyriešil množstvo náročných kriminálnych prípadov. So svojím asistentom prasiatkom Alfonzom Klobásom najskôr naháňal zločincov na Slovensku.

Chýr o jeho detektívnych schopnostiach zaletel aj do Afriky, kde sa takisto preslávil svojimi výnimočnými detektívnymi schopnosťami. Tentoraz mu pri pátraní pomáhal hroch Prďoch.

Hektor si ani nestihol oddýchnuť od náročnej práce a od horúceho afrického slnka a už sa musel presunúť do Ázie. S odhaľovaním páchateľov si tentoraz musel vystačiť sám. Zvládol to na jednotku s hviezdičkou a na svoje konto si tak mohol pripísať rozlúsknutie takých závažných zločinov, akými boli prípad rozhádaných opíc, bezočivého vydierača, zrúteného domčeka, zjedenej žaby či otrávenej otravy.

 

Podrobnosti

  • Formát: 190 x 227 mm
  • Rozsah: 64 strán
  • Väzba: tvrdá
  • EAN: 9788057302650
  • Dátum vydania: 10.10. 2022

 

 

Dana Hlavatá sa narodila 27. júna 1957 v Zábřehu nad Ostravicí (okr. Karviná). Od piatich rokov žije v Bratislave. Vyštudovala žurnalistiku, už vyše 20 rokov pracuje ako televízna dramaturgička v Rozhlase a televízii Slovenska (RTVS). Dramaturgicky sa podieľala na reláciách pre deti, akými boli Maškrtníček, Elá hop, Objavy Majstra N, Daj si čas a Príbehy spod Karpát.

Vo svojej prozaickej tvorbe sa venuje písaniu rozprávok, ktoré odzneli v rozhlase a realizovali sa aj v televíznych štúdiách. Jej rozprávočky sa ocitli v mnohých detských časopisoch.

„Tvorba Dany Hlavatej sa vyznačuje ľahkosťou, hravosťou a humorom, ktorý je deťom tak blízky. Vzdelávacia rovina je umne prepletená so svetom fantázie. Je preto reálny predpoklad, že príbehy z jej pera zaujmú, pobavia, ale aj poučia,“ myslí si Magdaléna Glasnerová, hlavná dramaturgička tvorby pre deti Slovenskej televízie RTVS. Rozprávky Dany Hlavatej sa preto ocitli aj na stránkach Čítaniek pre 2. ročník ZŠ.

Venuje sa aj výtvarnej tvorbe a písaniu pre dospelých. Z jej pera vyšlo už 37 knižiek. Za svoju tvorbu získala ocenenia doma aj v zahraničí, no najväčšou životnou cenou je jej malinká vnučka Emka.

Vo vydavateľstve Fortuna Libri jej vyšli detské knihy Bájky (2014), Bájky zblízka i zďaleka (2015),  Bájky pre malých i veľkých (2016),  Farebné rozprávky (2016), Bájky pre všetkých (2017), Ako sa Berta a Oskar nezmestili do kože (2017), Bájky pre teba (2018), Rozšantená abeceda (2018), Á, bé, cé, dé v abecede (2018).

Podobné články