Detektív tchor Hektor opäť zasahuje

Thumbnail
Kategórie:

Chýr o vyšetrovacích metódach a prevratných úspechoch detektíva tchora Hektora pri odhaľovaní zločinov sa rozletel do celého sveta.

Nečudo, že si ho pozvali na africký kontinent, kde sa diali naozaj čudné veci. Aby nebol na všetko sám, pri riešení prípadov mu pomáhal nový asistent hroch Prďoch. Že mu bol nápomocný, o tom niet pochýb. Keby nebolo tohto zavalitého tvora na krátkych nohách, ktorému ani v strese nič neuniklo, iba prdíky, Hektor by nevyriešil také náročné úlohy, akými boli prípad horiacej savany, uneseného pštrosieho vajca, zjedenej dúhy, prepadu nosorožca hrubokožca, nevrlého slona, ukradnutého prsteňa, zmiznutých zubov, straty pamäti, otravy starého leva či hmýriaceho sa vreca. To, ako náš neomylný detektív tieto záhady rozlúskol, sa dozviete v knižke plnej napätia, ale aj humorných situácií.

Podrobnosti

  • Formát: 190 x 227 mm
  • Rozsah: 64 strán
  • Väzba: tvrdá väzba
  • EAN: 9788057301080
  • Dátum vydania: 25. 6. 2021

Dana Hlavatá sa narodila 27. júna 1957 v Zábřehu nad Ostravicí (okr. Karviná). Od piatich rokov žije v Bratislave. Vyštudovala žurnalistiku, už vyše 20 rokov pracuje ako televízna dramaturgička v Rozhlase a televízii Slovenska (RTVS). Dramaturgicky sa podieľala na reláciách pre deti, akými boli Maškrtníček, Elá hop, Objavy Majstra N, Daj si čas a Príbehy spod Karpát.

Vo svojej prozaickej tvorbe sa venuje písaniu rozprávok, ktoré odzneli v rozhlase a realizovali sa aj v televíznych štúdiách. Jej rozprávočky sa ocitli v mnohých detských časopisoch.

„Tvorba Dany Hlavatej sa vyznačuje ľahkosťou, hravosťou a humorom, ktorý je deťom tak blízky. Vzdelávacia rovina je umne prepletená so svetom fantázie. Je preto reálny predpoklad, že príbehy z jej pera zaujmú, pobavia, ale aj poučia,“ myslí si Magdaléna Glasnerová, hlavná dramaturgička tvorby pre deti Slovenskej televízie RTVS. Rozprávky Dany Hlavatej sa preto ocitli aj na stránkach Čítaniek pre 2. ročník ZŠ.

Venuje sa aj výtvarnej tvorbe a písaniu pre dospelých. Z jej pera vyšlo už 37 knižiek. Za svoju tvorbu získala ocenenia doma aj v zahraničí, no najväčšou životnou cenou je jej malinká vnučka Emka.

Vo vydavateľstve Fortuna Libri jej vyšli detské knihy Bájky (2014), Bájky zblízka i zďaleka (2015),  Bájky pre malých i veľkých (2016),  Farebné rozprávky (2016), Bájky pre všetkých (2017), Ako sa Berta a Oskar nezmestili do kože (2017), Bájky pre teba (2018), Rozšantená abeceda (2018), Á, bé, cé, dé v abecede (2018).

Podobné články