Denník odvážneho bojka pokračuje 6.dielom

Thumbnail
Kategórie:

Práve vyšiel 6.diel mimoriadne populárnej série Denník odvážneho bojka a školáci tak majú zasa čo čítať.

Práve vyšiel 6.diel mimoriadne populárnej série Denník odvážneho bojka a školáci tak majú zasa čo čítať. Áno, svetový bestseller pokračuje. Na stene školy sa objavili záhadné zelené škvrny. Greg Heffley je hlavný podozrivý, hoci neurobil nič zlé. Aspoň nie naschvál…

 


http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/44933124/ponorkova-choroba.jpg

 

 

Nové dobrodružstvá smoliara Grega Heffleyho sa môžu začať.  Takto štartuje už šiesta kniha populárnej série Denník odvážneho bojka – Ponorková choroba.

 

„Väčšina ľudí sa na sviatky teší, ale mne tých pár týždňov medzi Dňom vďakyvzdania a Vianocami akurát ničí nervy. Že prečo? Kadejaké vylomeniny z prvých jedenástich mesiacov sa veľmi nerátajú, ale keď dačo spáchaš v decembri, si nahratý.

Mesiac vzorného správania je na mňa priveľa, v kuse zvládam nanajvýš pár dní. Keby Deň vďakyvzdania presunuli z konca novembra na posledný týždeň pred Vianocami, vôbec by som sa nesťažoval.“


Predvianočná katastrofa mu postupne prerastá cez hlavu, ale keď vrstva snehu za oknom urobí to isté, Greg začne uvažovať, či existuje aj horší trest než domáce väzenie s celou rodinou.

 

„Úplne najhoršie ma deptá sám Santa Claus. Vraj vie, kedy spím a kedy som hore, a sleduje všetko, čo spravím. Radšej som teda začal spávať v teplákoch, fakt mi nechýba k šťastiu, aby ma náhodou zazrel v spodkoch.

Santa si vraj robí zoznamy dobrých a zlých deciek. Ibaže ich nikto nikdy nevidel, tak nám dospeláci musia hovoriť, ako na tom práve sme. Mne to pripadá trochu podozrivé.

Keď mi pomôžeš s tými taškami, Santa si ťa určite zapíše na zoznam dobrých detí!“

 

Denník odvážneho bojka – to sú milióny predaných kníh po celom svete. Prvý diel bol neuveriteľných 141 týždňov v rebríčku detských bestsellerov New York Times. V roku 2010 sa dostal do kín film podľa tejto knihy, neskôr sa dostal aj na DVD, Blu-ray aj do iTunes. Na Slovensku vyšiel prvý diel v roku 2010 a rýchlo si získal srdcia desaťtisícov mladých čitateľov. Príbehy sú písané formou denníkov s množstvom vtipných komiksových kresbičiek. Deti sa tešia na každé ďalšie dobrodružstvo školáka Grega, ktorého prenasleduje jeden trapas za druhým.

Podobné články