Denník moderného fotra

Thumbnail
Kategórie:

Aké to je, keď je chlap na materskej dovolenke? Katastrofa. Veď sa presvedčte!

Toto sú zážitky, situácie a strasti obyčajného chlapíka, ktorému sa narodil syn…a občas nevie, čo s tým. Ako to môže vyzerať, keď sa muž ocitne na materskej dovolenke? Denník moderného fotra vznikol na základe úspešného blogu, ktorý Dominik Landsman založil s narodením svojho prvého dieťaťa. Kniha sa stala v Česku bestsellerom a tak teraz prichádza v slovenskom preklade.

„Už od útleho veku som chcel byť otcom,“ tvrdí Dominik Landsman. „V škole všetci chceli byť kozmonautmi, policajtmi alebo princeznami (dokonca aj môj kamarát Vašo chcel byť princeznou). Ja však nie. Ja som chcel byť otcom. Pýtali sa ma:
„A naozaj nechceš byť kozmonautom?“
Moja odpoveď  znela vždy rezolútne NIE a stále som im opakoval, že budem otcom.“

Roky plynuli, Dominik prešiel klasickým vzdelávacím procesom. Základnú školu bral ako nutné zlo, ktoré musí pretrpieť, aby si ako otec dokázal spočítať, koľko má detí.
Na strednej sa trochu oťukal a začal zháňať matky k svojim deťom. „Prekvapivo som ale žiadnu spolužiačku neprehovoril. Keďže žiadna vysoká škola odbor „otcovstvo“ neponúkala, musel som ísť na jeden z tradičných odborov a dúfať, že ho nikdy nepoužijem. Svojho sna byť otcom som sa nehodlal vzdať. A pár rokov po škole to prišlo. Stal som sa otcom. Paráda. Som otcom už skoro dva roky a keď sa ohliadnem, radšej by som bol tým kozmonautom,“ dodáva s úsmevom úspešný autor.

Jeho kniha Denník moderného fotra je čítanie, pri ktorom sa budete baviť, smiať a chvíľami až chytať za brucho. Je to boj o prežitie a zachovanie rodinného blaha.

Jeho syn sa volá Vinco… no dobre, je to len pseudonym. Syn sa volá úplne inak, ale na účely tejto knižky mu meno zmenil, aby zachoval jeho práva. Keby ho nakrúcal na kameru, rozmazal by mu aj tvár. „Môj syn má v skutočnosti oveľa krajšie meno, ako je Vinco, pretože Vinco je fakt hnusné meno. Ak toto číta niekto, kto sa volá Vinco, určite mi dá za pravdu,“ píše Dominik Landsman.

Denník moderného fotra je taká správna chlapská, sympatický drsňácka a najmä humorná spoveď moderného fotra. Dominik Landsman sa nebojí zdôveriť s rôznymi prešľapmi, trapasmi a chybami, ktorých sa dopúšťal. Celý príbeh tak vyznieva veľmi milo, láskavo a je to výnimočný pohľad súčasného muža na situácie, ktoré zvyčajne zažívajú ženy. A vedia v tom chodiť oveľa lepšieJ:-)

Podobné články