Dámske flísové mikiny na zips – základná výbava v šatníku cestovateľov

Thumbnail
Kategórie:

Perfektná mikina na cesty. Existuje vôbec taká? Čo by mala spĺňať, aby sa mohla pýšiť týmto titulom?

Pozreli sme sa dámskym mikinám na zúbok a po dôkladnom zvažovaní všetkých pre a proti sme sa zhodli na tom, že tie najlepšie mikiny určené na cestovanie majú spoločné najmä tieto vlastnosti:

  • sú vyrobené z kvalitného materiálu,
  • majú pohodlný a prakticky riešený strih,
  • sú odolné a spoľahlivé.

Dámske flísové mikiny na zips s kapucňou tieto požiadavky spĺňajú na sto percent. To z nich robí naozaj ideálnych kandidátov, ak sa práve balíte niekam na výlet za zážitkami.

Výhody flísových mikín, vďaka ktorým sú na cesty ideálne

Vďaka materiálu je flísová mikina obľúbená na cestovanie počas celého roku. Dokáže spoľahlivo zahriať v studených lietadlách, ale aj počas dlhých jázd autobusom alebo autom je príjemné sa do nej zabaliť. Makká látka sa dobre nosí, takže ak je komfort u vás na prvom mieste, nesklame vás.

Flísová mikina je ideálna ako stredná vrstva na túrach, takže ak sú vaše cesty dobrodružne orientované, určite majte aspoň jednu v batohu pre každý prípad. Obrovským plusom flísovej mikiny je jej nízka hmotnosť a skladnosť, takže nebude zaberať veľa miesta. Ak má navyše aj kapucňu, môžete ju využiť namiesto čiapky a hodiť sa bude aj praktické vrecko na drobnosti.

Flís je materiál, ktorý vydrží dlho v perfektnom stave, vyznačuje sa slušnou odolnosťou, takže vám poslúži niekoľko sezón. Ani starostlivosť oň nie je náročná, takže sa vôbec nečudujeme, že sú flísové mikiny také populárne. V prípade, že neprší a nefúka silný vietor, sa flísová mikina s kapucňou dá využiť aj ako vrchná vrstva, takže má naozaj univerzálne využitie.

Ako kombinovať flísové mikiny?

Okrem praktickej stránky nás ženy samozrejme do veľkej miery zaujíma aj vzhľad a za každých okolností sa snažíme vyzerať čo najlepšie. Nie je na tom nič zlé, aj s flísovou mikinou máte veľa možností, ako ju nosiť a zabezpečiť si štýlový vzhľad.

Na trhu nájdete pestrú paletu farebných prevedení, z ktorých si môžete vyberať svojich favoritov a zladiť ich k ostatnému oblečeniu. A nielen to, aj rôzne strihy, aby ste si mohli pre svoju postavu zvoliť naozaj ten najlichotivejší. Dámske mikiny sú v porovnaní s pánskymi modelmi šité obyčajne tak, aby zvýraznili ženské krivky, ale ak máte chuť na trendy oversize model, nie je problém. Každá mikina môže byť oversize, ak si vyberiete väčšiu veľkosť, ako obvykle nosíte.

Dámska flísová mikina sa hodí prakticky k všetkému od športových a outdoorových nohavíc, pohodlných legín až po džínsy rôznych strihov. Hanbu vám nespraví ani k sukni alebo bavlneným teplákovým šatám, takže máte naozaj veľa možností, ako s ňou vyskladať outfity vhodné nielen na cesty. Rebríčku popularity kraľujú neutrálne farby ako čierna, grafitová, ale chybu nespravíte ani s červenou alebo pastelovými odtieňmi, ktoré na ženách vyzerajú naozaj výborne.

V internetovom obchode Bolf nájdete kvalitné a cenovo dostupné dámske flísové mikiny, ktoré si zaručene obľúbite. Ktorú si vyberiete?

Podobné články