Čo dať deťom na MIKULÁŠA?

Thumbnail
Kategórie:

Prečítajte si naše TIPY, čo všetko poteší deti na Mikuláša okrem sladkostí.

Mikuláš nám klope na dvere a za portál KAM S DEŤMI by sme Vám radi poskytli náš pohľad na tento deň, prípadne Vám dali nápad na výnimočný darček, ktorý spraví tento rok výnimočným.

Mikuláš je azda jediný deň v roku, kedy Vám deti samé vyletia z postele a ani ich nemusíte nijako prehovárať. Toto nevšedné ráno má proste svoje čaro, ktoré je spojené hlavne so sladkým prekvapením, ktoré sa ukrýva vo vyčistenej čižmičke alebo topánke. Od mala sme na túto tradíciu zvyknutí, a predsa nám každý rok dokáže vyčariť úsmev na tvári. A čo keby bol tento Mikuláš výnimočný?

Bežným zvykom v našich končinách je odhadom “ kilo“ sladkostí, pár arašidov a ovocie, ktoré nám má pripomenúť aké sú vitamíny pre nás dôležité. 100% s Vami súhlasím, že Mikuláš má byť o drobnostiach, nie o prehnaných daroch no mohli by sme byť viacej kreatívny.

Začali by sme s adventným kalendárom!

Bez neho nie sú Vianoce Vianocami. Na internete je nespočetne veľa druhov, z ktorých si môžete vybrať. Nás najviac oslovil Lego kalendár, ktorému sa zaručene poteší každé dieťa, podporí tvorivosť a taktiež si nájde svoje využitie po dovŕšení dátumu 24.12.

Snímka obrazovky 2017-11-30 o 16.44.11

Školské potreby.

U detí škola nebýva zrovna obľúbenou aktivitou, no peračník prípadne písacie potreby (farbičky, fixky) každodenného využitia s motívom obľúbeného superhrdinu alebo rozprávky, na to predsa žiadne dieťa nepovie nie.

Potrebné dary.

Do tejto kategórie, by sme zaradili skôr dary, ktoré poslúžia deťom a taktiež odľahčia rodičom. Počas celého roka je od detí stále počuť, čo sa pokazilo, čo treba nové.. Myslíme si, že tieto veci sa dokážu šikovným spôsobom zakomponovať do Mikulášskeho balíčka!

Domáce sladkosti.

Nie je sladkosť ako sladkosť. Obľúbený koláč prípadne medovníky, ktoré sú upečené s láskou a z kvalitných potravín, môžu byť skvelým darčekom na Mikuláša. Alternatívou je upečenie vlastných sušienok! Pri správnom balení či skladovaní Vám môžu vydržať aj mesiac.

keks

Spoločné aktivity.

Mikuláš nám je predzvesťou, že Vianoce sa blížia a s nimi aj spoločný čas strávený s rodinou. Spoločný výlet, prípadne víkendový pobyt, padne vhod hlavne rodičom, no pri výbere správnej lokality si na svoje zaručene prídu aj deti.

Pekná knižka.

Ak Vaše deti radi čítajú knižky, či už detské detektívky, alebo obrázkové knihy či komiksy, určite ich poteší malá knižka aj na Mikuláša.

danka

A čím by sa ešte dali nahradiť či doplniť bežné sladkosti?

Zdravým malým džúsom, ktorý si Vaše dieťa môže zobrať aj do školy, inými orieškami než arašidmi (môžu byť aj oriešky v čokoláde), sušené ovocie, či alternatívne sladkosti z BIO obchodu.

Dúfame, že sme Vám pomohli a vnukli nejaký ten nápad. Veríme, že aj tento Mikuláš bude pre Vás výnimočný a spoločne si ho vychutnáte do posledného dúšku.

Podobné články