ČO DAROVAŤ DEŤOM K MDD?

Thumbnail
Kategórie:

V našom článku sú zahrnuté originálne nápady na darčeky pre Vaše deti na Deň Detí 2024, ktoré oslovujú rôzne záujmy a vekové skupiny. Od kreatívnych a vzdelávacích hračiek až po dobrodružné a chýbať nebude ani tip na mega kultúrny zážitok. Náš článok sa vás bude snažiť inšpirovať.

Prinášame užitočné tipy toho najlepšieho darčeka pre každé dieťa. Zohľadnite vek, osobnosť, záujmy a zároveň aj vzdelávacie aspekty, aby darček bol nielen zábavný, ale aj prospešný pre rozvoj dieťaťa!

Deň Detí je výnimočnou príležitosťou prejaviť svoju lásku a starostlivosť voči deťom. S našimi tipmi na darčeky môžete venovať osobitnú pozornosť každému dieťaťu a zaručiť im nezabudnuteľné prekvapenie a radosť z darčeka, ktorý bude odrážať ich jedinečnú osobnosť a záujmy.

 

Veľkolepý rodinný muzikál OLIVER!

Pozývame Vás na nezabudnuteľný zážitok v Divadle Nová scéna na veľkolepý rodinný muzikál OLIVER!, ktorý vychádza zo slávneho románu Ch. Dickensa, Oliver Twist. Dojímavý príbeh o odvahe, vytrvalosti a láske. Chlapcova cesta zo sirotinca do londýnskeho podsvetia a nakoniec do náručia svojho starého otca je príbehom, ktorý dojíma a inšpiruje divákov po celom svete.

  • 1. júna 2024 si môžete užiť až dve predstavenia, výnimočne v doobednom čase o 10:30 h. alebo večer o 19:00 h.
  • 2. júna 2024 v nedeľu o 17:00 h.

Každý malý návštevník pri odchode z predstavenia dostane do ruky sladké ĎAKUJEM, medovú lízanku s logom OLIVERA od Divadla Nová scéna. Od divadla, ale zároveň aj od malej remeselnej firmy BEELOL, ktorá  v Trnave už 13 rokov ručne vyrába pre deti lízanky a cukríky z medu od slovenských včelárov

Muzikál OLIVER! chceme pre Vás spraviť čo najdostupnejším, preto naň ponúkame DETSKÚ VSTUPENKU. To znamená, že ku každej jednej dospelej vstupenke za plnú cenu, môžete získať pre svoje deti vstupenku o 50 % lacnejšie.
A aby niekto nebol ukrátený o zážitok z predstavenia len preto, že ešte nevyrástol, nezabudnite si od uvádzačiek pýtať podsedáky, ktoré sme nachystali pre našich malých divákov.

Oslávte Deň detí s hudbou a umením v Divadle Nová scéna, v divadle plnom zázrakov a emócií!

 

Uniknite nebezpečiu vo virtuálnej realite!

Máte chuť na výlet do vesmíru, či na oceánske dno? Chcete sa stretnúť s drakom, či zacestovať si v čase? V escape room vo virtuálnej realite GoEscape.sk to všetko (a mnoho ďalších dobrodružstiev) môžete zažiť. Pritom budete plniť sériu zaujímavých a nevšedných úloh a iba na Vašej šikovnosti záleží, či sa vám podarí zachrániť svet, získať poklad, uniknúť z väzenia … .

Budete sa pohybovať úplne prirodzene a voľne, celý tím spolu v jednom fyzickom aj virtuálnom priestore.

Ak by sa vám únikové hry hry zdali príliš dlhé či náročné, môžete si vyskúšať akčné VR tímové hry, čo je séria kratších a jednoduchších hier, kde likvidujete počítačový vírus, zachraňujete rozprávkovú ríšu, alebo si vyskúšate, koľko chutných burgrov sa Vám spoločne podarí pripraviť. Tímové VR hry sú veľmi obľúbené najmä na detských oslavách a párty.

 

CROCOPERO – interaktívna hračka pre deti

„CROCOPERO“ je interaktívna hračka pre deti od 3 do 12 rokov. Naša spoločnosť je jediným predajcom a distribútorom u nás na Slovensku.

Crocopero je elektronické pero, ktoré po jednoduchom dotyku s knihou dokáže prečítať nahlas všetky texty, alebo samostatné slovíčka, ktoré sú obsahom kníh.

Všetky materiály, ktoré sú súčasťou setu sú potiahnuté tenkým filmom, na ktorom sú kódy. Pero tieto kódy zaznamená a premení na slová, zvuky alebo piesne. Pero je bilingválne, preto si dieťa môže vypočuť príbeh, vetu alebo slovo v cudzom jazyku a zároveň v jazyku, ktoré samo dobre pozná. Všetky príbehy sú v anglickom jazyku nahovorené „native speakermi“ – ľuďmi, pre ktorých je angličtina materinským jazykom. Dieťa sa tak jazyk učí aj napodobňovaním správnej intonácie.

Najlepší spôsob ako dieťa naučiť cudzí jazyk je, aby ho denne počulo pri hraní sa. Dieťa si prezerá zaujímavú knižku a perom prechádza po nej a počúva cudzí jazyk pri dotyku pera na predmet v knižke. Crocopero je veľmi dobrá pomôcka aj pri vyučovaní cudzieho jazyka, keď dieťa navštevuje škôlku, školu alebo sa súkromne učí cudzí jazyk.

Podobné články