Cíťte sa v Trnave kráľovsky vďaka letnému projektu

Thumbnail
Kategórie:

V Trnave vás toto leto čaká viacero letných prekvapení.

Jedným z nich je aj projekt Spoznajte Trnavu tak, ako ju zažili králi. Sprievodca vám tak počas výnimočnej prehliadky poukazuje rôzne pamiatky, zavedie vás na miesta, ktoré navštívili králi a porozpráva vám rôzne historické zaujímavosti, o ktorých ste netušili.

Letné mesiace júl a august budú patriť prehliadke „Spoznajte Trnavu tak, ako ju zažili králi“, ktorú si pre všetkých návštevníkov pripravila oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism. Prehliadky sa budú konať od pondelka do piatka so začiatkom o 10:00 hod. pod Mestskou vežou.

„Tento projekt sa každý rok teší veľkej obľube a sme veľmi radi, že sme ho mohli spustiť aj toto leto. Bezplatne tak všetci môžu so sprievodcom objaviť poklady a históriu stredovekého Malého Ríma. Netreba sa vôbec nahlasovať vopred a prehliadky sú dokonca v slovenčine i v angličtine. Trnavu tak spoznáte očami kráľov a uvidíte, že tu nič nie je nemožné. Ani cestovať v čase,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci výkonný riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Okrem týchto prehliadok sa každú nedeľu konajú počas mesiacov júl a august „Potulky Malým Rímom“ v slovenskom jazyku. Sprievodca sa s vami podelí o historické zaujímavosti a ukáže vám rôzne zákutia, kde sa písala história tohto kráľovského mesta.

Prehliadky sa konajú s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

 

Podobné články