Čítanie pre celú rodinu

Thumbnail
Kategórie:

Prešli ste s deťmi už všetko v blízkom okolí, objavili všetky krásy prírody, navštívili všetky múzeá či výstavy a neviete čo ďalšieho vymyslieť? Máme pre vás jeden tip.

Založte si doma čitateľský klub. Vo vydavateľstve Grada máme široký záber a „niečo dobré na čítanie“ si vyberie každý člen rodiny. Prinášame vám zopár tipov na knižky pre deti aj pre rodičov, beletriu, komiks aj knižky o výchove či osobnom rozvoji. Príjemné čítanie.

 

Knižky pre deti

Kúzelná trieda – ďalší rok s vílou Jazmínou

Knižná séria o kúzelnej triede vás zavedie do sveta na hranici medzi fantáziou a skutočnosťou, do školského prostredia, ktoré je blízke predovšetkým deťom na začiatku školskej dochádzky. Napriek tomu, že knižka vychádza v edícii Čítanie pre prváčikov, môže ju čítať ktokoľvek bez ohľadu na vek. V piatom pokračovaní čaká deti neobyčajný školský výlet, v ktorom sa k nim pripojí aj ich obľúbená pani učiteľka – víla.

Obalka_Kuzelna_trieda_Dalsi_rok_s_vilou_Jazminou_titulka_resize

Čarodejnica Bordelína

Jedného dňa sa do lesa Bambručiaka nasťahuje čarodejnica Bordelína. Nič jej nie je po chuti a všetko prečaruje podľa svojich predstáv. Zvieratká ani deti si s ňou nevedia dať rady, robí jednu neplechu za druhou. Po lese hádže papiere, mäkký mach v zvieracích postieľkach vymení za žihľavu, lieta na kúzelnom dáždniku a robí deťom v izbách neporiadok. Čo myslíte, polepší sa? Knižka je vhodná pre čitateľov (alebo poslucháčov) od 4 rokov.

Carodejnica_titulka_resize

Morgana a Morgavsa

Komiks plný zábavných čarodejníckych dobrodružstiev od oceňovaného českého ilustrátora Petra Kopla prináša vydavateľstvo Bambook pre malých čitateľov na začiatku apríla. Morgavsa a Morgana sú dve čarodejky. Teda vlastne len Morgavsa. Morgana sa čarodejníckemu remeslu zatiaľ len učí a ešte jej to čarovanie nejde až tak dobre. To sa však zmení, keď sa týmto dvom hrdinkám dostane do ruky dračie vajce, ktoré musia čo najrýchlejšie vrátiť majiteľovi. Behom dlhej cesty na Island, kde draci žijú, prežijú nejedno dobrodružstvo, a Morganka sa dozvie jedno veľké tajomstvo.

Morgana_titulka_resize

Čítanie pre rodičov

Hotelík na Islande

Britská spisovateľka Julie Caplinová vzala svojich čitateľov na viacero zaujímavých miest, kam utekajú jej hrdinky za láskou (alebo možno pred láskou). V ďalšej knižke z obľúbenej série Romantických útekov vezme svojich čitateľov do krajiny, ktorej vládne ľad, horúce gejzíry a legendy o elfoch. Pripravte si voňavý čajík či typické varené islandské víno glogg, zakrúťte sa do teplej deky a zahĺbte sa do príbehu malého útulného hotelíka na Islande. Príbeh z krajiny ľadu a gejzírov vám ukáže, že cesta za pravou láskou je často vydláždená sklamaniami, ale aj to, že šikovný človek i napriek bolestivým zakopnutiam svoje miesto pod slnkom vždy nakoniec nájde.  Keď ambiciózna Lucy príde o prestížnu prácu a je nútená prijať pozíciu manažérky malého útulného hotelíka Polárna žiara na Islande, netuší, že ju tam čaká jedno veľké dobrodružstvo, kúzelná polárna žiara, mrazivá zima, horúce pramene a poriadne horúca láska.

Cukráreò v Paríži

Floriovci: Rozkvet impéria

Pokračovanie strhujúceho rozprávania o nekorunovaných kráľoch Sicílie, inšpirované skutočným príbehom, sleduje tri generácie známej talianskej dynastie Floriovcov od ich skromných začiatkov, cez budovanie obchodného impéria, až na vrchol prísnej hierarchie uzavretej sicílskej spoločnosti.

Floriovci

Zlom

Arne Dahl patrí medzi najlepších spisovateľov škandinávskej krimi literatúry. Za svoje doterajšie detektívne série získal množstvo ocenení. Na Slovensku sa veľkému úspechu teší jeho najnovšia séria s vyšetrovateľom Samom Bergerom a Moly Blomovou, z ktorej vychádza piaty diel – Zlom. Berger a Blomová odhaľujú temné tajomstvá. V roztápajúcich sa ľadoch švédskeho súostrovia nachádzajú mŕtvoly ľudí, ktorí boli zaživa zmrazení v dusíku. Prečo sa však telá objavujú práve teraz? Vyšetrovatelia prenikajú čoraz hlbšie do priepasti ľudskej megalománie a pri pátraní po medzinárodne aktívnych vrahoch stretávajú svojich starých známych.

Zlom_TITULKA_resize

Miznúce dievčatá

Miznúce dievčatá je triler, ktorý si podmanil svet a jeho autorka si svojím pútavým a premysleným štýlom získala nielen milióny čitateľov, ale aj kritikov a svojich známejších kolegov „detektívkarov“. Aj preto už v USA vyšlo dvanásť dielov série s neústupnou a statočnou vyšetrovateľkou Josie Quinnovou. Titul Miznúce dievčatá zaujme fanúšikov Angely Marsonsovej, Helen Fieldsovej a Roberta Bryndzu. V máji sa čitatelia môžu tešiť na druhý diel – Dievča bez mena.

Miznúce dievčatá_obálka_resize

Populárne-náučná

Maminka, nekrič!

Chcete byť dobrým a láskavým rodičom, no aj tak sa niekedy prichytíte pri tom, že na svoje dieťa vo vypätých chvíľach kričíte? Rodinný život dnes až príliš často ovplyvňujú nadmerná úzkosť, únava a rôzne stresové situácie. Vypäté emócie potom často vedú k tomu, že ako rodičia zareagujeme úplne inak, než by sme v skutočnosti chceli. V knihe Maminka, nekrič! nájdete užitočné rady a autentické príbehy zo života rodičov a ich milovaných ratolestí, ktoré vám umožnia pozrieť sa na danú situáciu naraz očami dieťaťa aj rodiča. Autorky tu kladú dôraz na láskyplnú komunikáciu, pochopenie a empatiu, pretože práve tie sú kľúčom k spokojnosti detí aj rodičov.

901448

Vnútorný hlas

Zmeňte svojho vnútorného kritika na spojenca. Oceňovaný psychológ E. Kross skúma tiché rozhovory, ktoré vedieme sami so sebou. Počas rozhovoru dúfame, že sa napojíme na svojho vnútorného kouča, ktorý nás podporí, no často sa objaví náš vnútorný kritik, ktorý nám sebavedomie zníži. Pomocou tejto knihy rozpoznáme skrytú silu svojho vnútorného hlasu a naučíme sa, ako ju využiť vo svoj prospech.

Vnutorny_hlas_TITULKA

Podobné články