Chlapec, ktorý stratil iskru

Thumbnail
Kategórie:

Už sa u vás doma niekedy stalo niečo čudné?
Keď Kubova mama predala byt v meste a presťahovali sa do vidieckeho domu na strmej stráni, zakrátko sa začali diať zvláštne veci….

Ponorte sa do krásneho príbehu Chlapec, ktorý stratil iskru o smútku za tým, čo bolo. Za peknou minulosťou, priateľmi, známymi vecami…no súčasne je to príbeh o objavovaní nového.

Chlapec, ktorý stratil iskru

Keď sa Kubo s mamou a sestrou Vierkou presťahuje z mesta na vidiek, v novom domove sa mu vôbec nepáči. Nič nie je také, ako bol zvyknutý, chýbajú mu svetlá a zvuky mesta, dokonca aj hluk od susedov, nehovoriac o kamarátoch, ktorých tam nechal… a čo je najhoršie, v dome sa začnú diať čudesné veci.

V dedine koluje povesť o maličkom chlpatom stvorení zvanom nuka, ktoré žije v hlbinách vrchu za Kubovým domom a v noci občas vychádza von a vystrája huncútstva. Kubo na nuky neverí. Kto kedy počul o takom stvorení? V hlbinách vrchu však naozaj žije maličký tvor, ktorý cíti Kubovu osamelosť ako nepríjemné šteklenie vo fúzikoch a túži mu pomôcť. Chce smutného chlapca nájsť a rozveseliť. Podarí sa mu to? Nájde Kubo znova svoju iskru?

Chlapec, ktorý stratil iskru je krásne ilustrovaný príbeh o tom, že aj zmena môže priniesť niečo nové a krásne. Niečo, čo opäť naplní váš prázdny život. A ukáže vám, že aj zmeny môžu stáť za to…veď čo ak aj vy nájdete nuku…alebo malé diery a tunely vedúce do vrchu?
Človek nikdy nevie 🙂

Chlapec, ktorý stratil iskru

Maggie O’Farrell patrí k najuznávanejším autorom, ktorí často figurujú v rebríčku bestsellerov Sunday Times. Upútala hneď svojím debutom After You’d Gone a na konte má ďalších sedem románov, z ktorých mnohé, vrátane prvotiny, boli ocenené. Veľkú pozornosť si získali aj jej memoáre I am, I am, I am: Seventeen Brushes With Death. Jej posledný román Hamnet rozpráva jeden z najzaujímavejších príbehov vôbec – príbeh o tom, ako sa zo života stáva literatúra. Za tento román získala ocenenie The Women’s Prize For Fiction 2020.

Chlapec, ktorý stratil iskru

Fotogaléria

Podobné články