Chcete naučiť svoje deti pravidlá?

Thumbnail
Kategórie:

Ako stanoviť výchovné hranice a ako deti naučiť, aby dodržiavali určené pravidlá? Pomôže vám v tom nová kniha plná rád a tipov pre rodičov detí od 1 do 14 rokov.

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/90561565/ako-naucit-deti-pravidla.jpg

 

Naše deti nás skúšajú a niekedy je až neuveriteľné, s čím všetkým sú dnešní rodičia konfrontovaní. Preto treba deťom vštepovať zmysluplné zásady už od najútlejšieho veku. Ale ako také výchovné hranice stanoviť a ako deti naučiť, aby dodržiavali určené pravidlá? Pomôže vám v tom nová kniha plná rád a tipov pre rodičov detí od 1 do 14 rokov.

 

Príručka Ako naučiť deti pravidlá ponúka na 170 stranách tipy skúsenej psychologičky A.Kast-Zahnovej, ktorá napísala viacero bestsellerov o výchove.

 

Prečo robia deti „napriek“?
V knihe nájdete odporúčané a veku primerané pravidlá, ktoré sú už deti schopné akceptovať. Ako pravidlá nastoliť, aby boli účinné? Viete vôbec, prečo sa deti niekedy správajú nevhodne a prečo robia „napriek“. Od pochopenia dôvodu sa neraz odvíja aj účinnejšie pravidlo, či metóda. Z knižky sa dozviete aj to, ako dieťa správne chváliť, ako mu dodávať sebavedomie a podporovať ho v tom najlepšom.

Stačí deťom iba dobrý vzor a láska od rodičov, aby z nich vyrástli slušné a obľúbené deti, tínedžeri, dospelí? Pravdu povediac, niekedy to nestačí a rodičia potrebujú v niektorých situáciách kvalitnú výzbroj, aby svoje deti usmernili a upokojili.  Podstatnú úlohu hrá stanovenie hraníc – v novinke Ako naučiť deti pravidlá sa dozviete, aké „typy“ hraníc by ste mali zvoliť a ktoré metódy sú účinné.

 

Čo skutočne pomáha
Kniha Ako naučiť deti pravidlá je určená rodičom, ktorí chcú byť svojim deťom priateľskou oporou, dopriať im dostatok slobody a voľnosti, ale nechcú, aby sa im ich liberálny prístup vymkol z rúk.
Pomocné rozprávkové príbehy pomôžu vášmu dieťaťu zvládnuť niektorý z problémov (napr. ako sa zbaviť cumlíka). Knižka obsahuje rámčeky Čo skutočne pomáha, konkrétne príklady a na konci samozrejme zhrnutie toho najpodstatnejšieho.

Podobné články