Chce byť vaša dcérka baletkou?

Thumbnail
Kategórie:

Deti sa majú hýbať…a keď tomu pridáte ladné pohyby a radosť v očiach, nie je čo riešiť:-) Skvelá kniha pre dievčatá od 7 rokov – Balet a tanec.

Aj vaša dcéra sa len tak kedykoľvek a kdekoľvek roztancuje? Iba tak pre radosť? Určite to podporujte – je to nielen zábava, ale učí to deti prejavovať sa prostredníctvom pohybu, umožňuje im lepšie pochopiť seba i svet naokolo. A možno sa im zapáči nová kniha Balet – prvé kroky v tomto magickom svete.

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/77875932/balet.jpg

 

Tanec je bezpochyby zdravá forma pohybu. Je to hra, ktorá zahreje a rozhýbe telo, spevní svaly, zlepší koordináciu pohybov aj správne držanie tela. Tancom a osobitne baletom vedia deti lepšie vyjadriť svoje emócie. No aj na tanec treba vek. V útlom detstve je to skôr o radosti, neskôr to už možno brať vážnejšie – keď už je dieťa staršie a emočne, aj osobnostne zrelšie. Navyše okolo ôsmeho roku života sú už detské kosti tvrdšie, pevnejšie a vhodnejšie k vyššej fyzickej náročnosti i pravidelnému cvičeniu.

 

Mnohé dievčatá snívajú o kariére baletky a aj pre ne je tu novinka Balet (pre deti od 7 rokov). Objavia úžasný svet baletu, dozvedia sa, čo znamenajú výrazy ako attitude, demi-plié, grand jeté ap. Vďaka fotografiám a presným opisom s podrobnými pokynmi vaše dieťa hravo zvládne všetky figúry. Zistí, ako sa dá tvrdým tréningom prepracovať z baletnej sály až do svetoznámeho umeleckého súboru, čo zahŕňa príprava na vystúpenie alebo ako sa poďakovať publiku.

 

Vďaka knihe Balet spoznáte aj špičkových tanečníkov a slávne baletné diela, ktoré dodnes uvádzajú divadlá na celom svete. Vaša dcéra si môže obliecť nádherné baletné šaty primabaleríny s tylovou sukničkou tutu a roztancovať celý byt.

 

Viac kníh pre deti na www.bux.sk.

Podobné články