Časopis Svet zvierat

Thumbnail
Kategórie:

V obľúbenom časopise Svet zvierat sa dozviete 3 základne veci, ktoré musí ovládať šteniatko, ale aj…

Myslíte, že by z vás bol dobrý pán? Zistite, čo všetko starostlivosť o malého tvora zahŕňa a urobte si test v časopise Svet zvierat, či ste na neho skutočne pripravení! A ak už šteniatko máte doma, tieto 3 veci by ste ho mali začať učiť čo najskôr…

Poznať svoje meno

Začnite tak, že vyslovíte jeho meno a ak sa pes na vás pozrie, podčiarknete jeho správanie slovom „áno“ alebo „dobrý“. Dajte mu odmenu a venujte mu svoju pozornosť. Tento postup zopakujte v rôznych situáciách. Ak započuje svoje meno, mal by presmerovať svoju pozornosť na vás. Nepoužívajte jeho meno, keď ho karháte, aby si ho nespájal s trestom. Na zlé správanie používajte iné slovo, napríklad „nie“ alebo „fuj“.

Ísť na záchod

Každému šteňaťu sa pritrafí „nehoda“, ale je dôležité, aby sa naučilo „urobiť to“ vonku. Vytvorte si pravidelný zvyk a šteňa berte vždy na rovnaké, vopred vybraté „záchodové stanovisko“. Zo začiatku tak často, ako sa len dá, aj každú hodinu a keď sa prebudí zo spánku. Opakujte povel „cikaj“ alebo iné slovo určené na tento účel a po vykonaní potreby ho odmeňte. Prirodzený popud k vyprázdňovaniu by sa nikdy nemal spájať s trestom alebo hanbou.

Socializovať sa

Socializácia je pre vaše šteňa absolútne nevyhnutná. Potrebuje sa dostať do kontaktu s čo najväčším počtom rôznych ľudí, zvierat, zvukov, pachov, miest a situácií, aby v ňom neskôr v dospelosti niektorá z nich nevyvolala pocit strachu. V každej situácii sa správajte pokojne, akoby nešlo o nič výnimočné. Nasadnite spolu do auta, choďte medzi psy, na návštevu alebo sa zoznamujte so sprchou. Teraz je čas spoznávať bez obáv všetko nové.

V časopise Svet zvierat sa dozviete ďalšie zaujímavosti o výcviku psov, o tom, že adoptovať si môžete aj psieho puberťáka, dospeláka alebo seniora a že elektrický úhor síce dokáže zabiť aj človeka, ale tieto prípady sú naozaj výnimočné. Že papagáje nemajú „malý vtáčí mozoček“, ale svojou inteligenciou sa môžu merať so šimpanzami a delfínmi. Lemury nemajú kráľa, ale kráľovnú a „naštvaná mačka“, ktorá ovládla sociálne siete, existuje aj vo voľnej prírode.

Je načase zbaviť sa predsudkov. Otvorte si časopis Svet zvierat a prečítajte si o mnohých zaujímavostiach, ktoré ste doteraz netušili!

Náš tip: Ak milujete zvieratká a všetky zaujímavostí z ich sveta, nenechajte si ujsť žiadne vydanie časopisu Svet zvierat, predplaťte si ho a každé vydanie získate až do schránky. Výhodné predplatné spolu s darčekom získate TU.

Podobné články