Brno – miesto, ktoré stojí za navštívenie

Thumbnail
Kategórie:

Brno je vyhľadávanou destináciou pre turistov z okolitých krajín a zaručene má čo ponúknuť aj domácim.

Toto nádherné mesto Vás dokáže osloviť hneď niekoľkými vecami. Prvou je veľmi príjemná atmosféra, ktorá Vás sprevádza takmer vo všetkých zákutiach Brna. Nemôžeme zabudnúť na históriu, ktorá je jeho neodmysliteľnou súčasťou a do tretice sú to pestré aktivity, pri ktorých si každý príde na svoje. V rámci aktivít, by sme Vám radi dali zopár tipov na rodinný výlet a príjemné strávený program v kruhu blízkych.

AQUALAND MORAVIA
Tento Aquapark si už dlhé roky drží svoju pozíciu a je známy ako najväčší a najnavštevovanejší park v rámci celej Moravy a Južných Čiech.  Pre svojich návštevníkov aktuálne ponúka 11 bazénov, v ktorých si každý príde na svoje. Máte radi oddych a výrivý kúpeľ? Alebo Vás viacej zaujíma voľné plávanie? Prípadne máte radi horký kúpeľ v bazéne s vyhriatou vodou na 37 stupňov? V rámci aqua parku sú počas celého roka organizované akcie, ktoré sa oplatia využiť a spríjemniť si pobyt práve v okolí Brna. Moravia je pripravená na každú požiadavku a už teraz sa pripravuje na letnú sezónu, aby sa mohla svojim návštevníkom ukázať v plnej kráse.

VIDA! Science centrum
Najstručnejším popisom pre toto centrum je Zábavný vedecký park pre celú rodinu. Vo VIDE sa zamerali na pokusy pre všetky vekové skupiny, aby si každý návštevník z centra odniesol nové vedomosti a zážitky. Celá expozícia je rozdelená na tematické celky ako Planéta, Civilizácia, Človek a Mikrosvet.  Šikovný personál myslel naozaj na všetko a vytvoril samostatnú časť nazývanú Detské science centrum, ktoré je určené pre deti od 2 do 6 rokov. Celý komplex je na rozlohe takmer 5000 m2. Centrum organizuje edukatívne vystúpenia plné zábavných pokusov, ktoré si môžete užiť v Divadle Vedy.

Technické múzeum v Brne
Pokiaľ je Vaša rodina fanúšikom vedy a radi sa dozvedáte vo svojom voľnom čase nové zaujímavosti, informácie a zručnosti toto miesto si Vás získa. V rámci múzea sú organizované výstavy, zamerané na viacero odvetví technologického sveta a taktiež ukážky zručností potrebných pred pár desaťročiami. Počas celého roka sú organizované a vytvárané nové udalosti na nespočetné množstvo nových motívov. Toto múzeum zaručene stojí za víkendový rodinný výlet.

Permonium
Permonium je unikátny zábavný park pre celú rodinu. Aj v tomto prípade je braný ohľad na všetky vekové skupiny od 2 rokov a spoločný program pre rodinu. Akcia a pohyb sú základom dobrej zábavy a preto si park pre svojich návštevníkov pripravil dokopy 35 rôznych atrakcií, v ktorých nejde len o bezduché naháňanie ale precvičí zručnosť Vás a Vašich detí a dozviete sa nové zaujímavosti. Nebojte sa, cieľom nie je  Vás unaháňať. V priestoroch je zrealizovaná jedáleň, príjemná kaviareň a najkrajšia časť, ktorou je vyhliadka z veže. My už sa na Vás tešíme, čo vy?

Hvezdáreň a planetárium
Brno ponúka veľa možností v rámci kultúry a vzdelávania. Jedným z nich je aj miestna hvezdáreň. Pre svojich návštevníkov ponúka rôzne prednášky a poučné programy smerované k  témam, ktoré zahŕňajú zaujímavosti na našej planéte a taktiež smerujúce ku hviezdam a do nekonečného vesmíru. Priznajme si, vesmír do určitej miery fascinuje každého z nás. Práve tu sa môžete dozvedieť o niečo viac a dostať odpovede na otázky, ktoré Vás zaujímajú a vždy ste chceli poznať na ne odpoveď.

Hrad Veveří
Česká republika ovplýva množstvom nádherných historických miest a budov. Jedným z nich je práve hrad Veveří, ktorý sa môže pýšiť bohatou históriou a zmienky o ňom sa datujú až do prvej polovice 13. storočia. V rámci areálu sú k dispozícií aktivity ako prehliadka celého areálu a hradu, výstava venovaná moravskej vetvi rodu Lucemburkov a prehliadka historického vývoja hradu.  Priestory sú prispôsobené pre celé rodiny aj s domácimi zvieratkami a nechýba ani možnosť občerstvenia.

Bunker 10 – Z
Pri histórií ešte ostaneme. Unikátny a ojedinelý pohľad na ňu Vám vie ponúknuť aj tento bunker. Vznik tohto miesta zapríčinil konflikt, ktorý bol ukončený roku 1945. Projekt vznikol s myšlienkou spojiť históriu a sprístupniť tieto miesta verejnosti. Pôvodne slúžil ako úkryt pre vrchných predstaviteľov avšak v dnešnej dobe mu ostala už iba funkcia múzea. Je tu možnosť individuálnej exkurzie a taktiež voľba sprievodcu po komplexe, navyše v rámci celého objektu sa nachádzajú odkazy na príbeh ľudí, ktorí boli spätý s týmto miestom.

Vila Tugendhat
Na svoje si prídu najmä milovníci architektúry. Toto miesto navrhol architekt menom Ludwig Mies van der Rohe v roku 1929 a je inštalovanou pamiatkou modernej architektúry. V rámci objektu je umiestnené dokumentačné centrum, ktorého úlohou je študovať históriu a architektúru jak tejto vily tak celkovej architektúry  v rámci mesta. Nesmúťte, na svoje si prídu aj ľudia, ktorí hľadajú program na víkend. V komplexe sú naplánované pravidelné ekatívne programy pre celú rodinu.

Botanická záhrada
Záhrada spadá pod správu Prírodovedeckej fakulty Masarykovej univerzity. Botanická záhrada disponuje vstupom do priestorov záhrady i skleníka a taktiež rôznorodými prezentáciami organizovanými v areáli. Botanickú záhradu Vám môžeme odporučiť v rámci dopoludňajšej relaxačnej aktivity pre celú rodinu.

Brno Jump Park
Príďte sa do sýtosti vyskákať. Areál Jump parku má pre Vás pripravené tri hlavné atrakcie. Prvou je voľné skákanie, druhou je ojedinelá aktivita – 3D vybíjaná. Určite si spomínate na dobrý pocit, keď sa Vám podarilo hodiť loptu tak ako ste chceli a vybiť niekoho, no tento areál vybíjanú posunul na novú úroveň. Veď uvidíte samy. Poslednou je penová jama, kde si môžete precvičiť svoje gymnastické zručnosti bez toho, aby ste sa obávali zranení. Aréna je perfektná na bežný víkendový program a taktiež organizáciu originálnej oslavy.

Hrad Špilberk
Pre domácich je tento hrad veľmi známe miesto, nakoľko má hrad Špilberk svoju históriu úzko spätú s mestom Brno. Na svoje si prídu jak turisti tak i domáci. V rámci hradu sú k dispozícií akcie organizované počas celého roka zväčša zamerané na kultúru. Taktiež je tu možnosť prehliadok po celom hrade a účasť na rôznych výstavách. Hrady sú nestarnúcou zábavou pre celú rodinu a perfektným programom na víkendový výlet.

Wikyland
Wikyland je jedným z najväčších rodinných zábavných centier na Morave. Pre svojich návštevníkov ponúka možnosti team-buildingov pre firmy, aktivity pre školy a škôlky ale čo nás zaujíma najviac má pre rodiny pripravených množstvo pohybových aktivít. Pre najmenších je centrum prístup né od 3 rokov.Celé centrum sa rozkladá na ploche 2500 m2 čo znie až nepredstaviteľne, keďže ide o zábavné centrum. Práve vybavenie týchto priestorov je zárukou zábavy a toho, že od dieťaťa nebudete počuť vetu „Mami ja sa nudím!“

ZOO Brno
Návšteva zoologickej záhrady je sama o sebe príjemným rodinným programom. V Zoo Brno si dávajú záležať na potreby svojich návštevníkov a preto majú pre Vás pripravených množstvo rôznych pavilónov a tematických výbežkov s celkovým počtom zvieratiek 1407. Mysleli sme aj na Vaše deti. Majú možnosť povoziť sa na koníkoch a taktiež je tu pre nich pripravené trampolínové centrum. Taktiež je pre Vás pripravený vláčik, ktorý dopomôže ku využitiu každého momentu v tejto ZOO do posledného dúšku.

BRuNO family park
Toto nové rodinné centrum je vybavené najnovšími trendami a taktiež ponúka množstvo atrakcií pre rodiny s deťmi od 0 do 18 rokov. V BRuNOvi vedia, že deti milujú pohyb, no oni sa rozhodli tento pohyb obohatiť o rozširovanie detskej predstavivosti a taktiež dopomôcť ich vzdelaniu. Pre deti je tu pripravených spolu až 40 atrakcií a 14 poschodový labyrint. BRuNO, by sa dalo prirovnať k oáze zábavy a smiechu a to stačí prísť do Brna. Centrum taktiež ponúka možnosť organizácie detských osláv a kreatívnych dielničiek.

Toboga Bongo Brno
Bongo Brno je jedinečný park pre celú rodinu. Myslíme to vážne, každá jedna atrakcia reprezentuje iný kontinent alebo kus krajiny. Počas jednej návštevy centra dokážete mať zážitok z cesty okolo celého sveta. Atrakcie majú nie len pohybovú funkciu ale taktiež pomáhajú deťom spoznať nových kamarátov, posilnia sebavedomie a to v jedinečnej kreatívnej forme. Nezabudli sme ani na rodičov, pre ktorých máme pripravenú knižnicu a internetový kútik. Park Bongo je príjemnou formou relaxu a spoločne stráveného času s celou rodinou.

Podobné články