Barbora Rakovská píše pre deti

Thumbnail
Kategórie:

Nová knižka pre deti od 6 rokov z pera populárnej moderátorky Barbory Rakovskej.

Práve vyšla nová knižka Hrebienok z pera známej moderátorky Barbory Rakovskej. Knižka je pre určená pre začínajúcich čitateľov, ktorým ilustrácie začlenené do textu pomôžu čítať s porozumením.

Hrebienok je pre deti od 6 rokov.
Pozve vás do mestečka Vláskovo. Práve sa tu chystá Sponkový ples. Zoznámite sa so zvedavým Hrebienkom, s nebojácnou kefôčkou Zuzôčkou či so sponkami Sofiou, Selenou a Sirénou.

No Vláskovo ukrýva aj jedno temné tajomstvo, ktorého sa boja všetci obyvatelia mestečka. Naši hrdinovia Hrebienok a Zuzôčka sa náhodou dostanú priamo na miesto činu a strašidelnú záhadu sa pokúsia vyriešiť.

Či sa im to podarí? Nebojte sa, deti, aj táto rozprávka ma šťastný koniec…

Začítajte sa do nového príbehu Hrebienok:

Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden slušne vychovaný hrebeň Hrebienok. Bol malý, mal desať vysokokvalitných zúbkov, aké vždy učešú bez šticovania a rozuzlia aj tie najzamotanejšie vlásky. Z obchodu na Šampónovej ulici si ho po dlhých dňoch samoty na hornej poličke odnieslo dlhovlasé blonďavé dievčatko Janka…

 „Škoda, že ľudia nerozumejú hrebeňovej reči. Tak rád by som sa svojej novej majiteľke poďakoval, že si ma vybrala,“ povzdychol si Hrebienok, keď sa natriasal v krásnej darčekovej taške cestou do Jankinho domčeka. „Juj, ako sa teším na nových kamarátov, na nový domov,“ radoval sa zubáč.
„Sme doma, krásavec, vystupovať,“ vytiahla Hrebienka z tašky malá Janka. „Spolieham sa na tvoje šikovné modré zúbky, nemám rada, keď ma niekto šticuje,“ žmurkla naňho hnedým očkom a otvorila biely šuplík vo svojej ružovej kúpeľni.
„Zoznám sa s kefôčkou Zuzôčkou,“ ukázalo dievčatko s úsmevom na rozkošnú kefu.
„Správajte sa slušne a nerobte neporiadok,“ napomenula ich Janka s úsmevom. Potom položila Hrebienok vedľa Zuzôčky a zavrela šuplík.
Hrebienok sa poobzeral po svojom novom domove a už na prvý pohľad mu bol sympatický.
„Ahoj, ja som Zuzôčka. Raz-dva rozčešem všetky uzlíky vo vláskoch a vôbec neťahám. So mnou nevypadne ani jeden vlas!“ predstavila sa sebavedome kefa na vlasy.
„Ahoj, Zuzôčka, ja som Hrebienok. Síce som veľa vláskov nečesal, ale dúfam, že sa osvedčím a že ma nevyženiete,“ predstavil sa o niečo skromnejšie a podal Zuzôčke ruku, ako sa na správneho džentlmena patrí.
„Neboj sa, ešte sme z Vláskova nikoho nevyhnali. Poď, predstavím ťa ostatným,“ chytila Hrebienka za zúbok a namierila si to rovno do centra na promenádu.

 

Podobné články