Automobilová JUNIOR Akadémia pozýva všetky deti na jedinečný letný tábor

Thumbnail
Kategórie:

Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky (ZAP SR) a jeho partneri po uplynulých úspešných ročníkoch otvárajú aj počas týchto letných prázdnin Automobilovú JUNIOR Akadémiu (AJA). Spolu so Strojníckou fakultou v Bratislave, Materiálovotechnologickou fakultou v Trnave a spoločnosťami Volkswagen Slovakia a Groupe PSA Slovakia pripravujú opäť nové zážitky pre žiakov základných škôl a príležitosť nahliadnuť do sveta automobilov, zoznámiť sa s najnovšími trendami v tomto odvetví. Deti sa budú môcť oboznámiť aj so životom, prácou a štúdiom na technických fakultách STU. Ambíciou Automobilovej JUNIOR Akadémie je aj propagovať a podporiť záujem mladých ľudí o štúdium technických a prírodovedných smerov.

Letný tábor s automobilovou tematikou štartuje 8. júla v Trnave a 19. augusta v Bratislave a je určený žiakom vo veku 12 až 16 rokov. Pobyt v letnom tábore je rozdelený medzi automobilku a univerzitu, časť pobytu teda žiaci strávia v škole a druhú časť priamo vo výrobe.

“Automobilovú JUNIOR Akadémiu spoločne s automobilkami a univerzitami organizujeme už štvrtý rok a ohlasy na tento projekt sú zatiaľ veľmi pozitívne,” hovorí Alexander Matušek, prezident Zväzu automobilového priemyslu SR. “ Naša motivácia je jednoznačná. Radi by sme otvorili svet techniky už pre deti základných škôl a ukázali im, že tento svet môže byť nielen zábavný, ale aj zaujímavý. A možno sa pre niektorých stane aj svetom, kde prežijú svoj profesionálny život.”

Automobilová JUNIOR Akadémia dáva príležitosť žiakom základných škôl hravou formou a praktickými cvičeniami obohatiť ich svet zaujímavosťami z vedy a techniky, ale aj fyziky či chémie v súvislosti s automobilmi a ich výrobou. Predošlé ročníky letného automobilového tábora dopadli nad očakávania a deti odchádzali domov s plným batohom zaujímavých skúseností, zážitkov a nových priateľstiev. Žiaci si vyskúšali tvorbu kreatívnych autosedačiek, manipuláciu s robotmi, adrenalínové jazdy, či virtuálnu realitu. Vzdelávali sa aj na prednáškach priamo na univerzitách, ktoré pre nich pripravili odborní pedagógovia a vyskúšali si aj dizajn kreatívneho modelu auta. Program bol veľmi atraktívny a nebude tomu inak ani tento rok.

„Som veľmi rád, že som sa mohol spolu s bratom zúčastniť denného tábora, kde som získal aj niekoľko cien za súťaže. Môj brat, Dominik, dokonca získal aj medailu,“  hovorí Matúš.
„Mne sa najviac páčila možnosť ovládať robota na zvarovni v automobilke, alebo po testovaní malých autíčok vyskúšať reálnu jazdu na testovacej dráhe,“ doplnil svojho brata Matúš.
„Našli sme si veľa nových kamarátov, ktorí sa s nami zúčastnia tohto ročníku,“ s nadšením rozprávali bratia Dominik a Matúš.
„Ľúbilo sa mi, že každý deň sme boli na rôznych miestach. Najviac som sa tešil z off-road jazdy a jazdy e-upom“ poznamenal Matej, absolvent AJA.

Počas tohtoročnej Automobilovej JUNIOR Akadémie 2019 si žiaci vyskúšajú napríklad adrenalínovú jazdu na offroadovej dráhe, jazdu na elektrickom vozidle a zostroja svoj vlastný model auta. Navštívia zážitkové centrum Aurélium, zažijú 3D prehliadku a objavia svet robotiky. Stanú sa aj súčasťou formulových tímov a svoje sily si zmerajú v mnohých súťažiach a hrách. Automobilová JUNIOR Akadémia žiakom opäť otvára možnosť vyskúšať si s veľkou dávkou zábavy štúdium technických smerov a načerpať motiváciu pri spoznávaní tajuplného sveta moderných technológií priamo v automobilke. Autenticitu akadémie podčiarkuje žiacky index a záverečná slávnostná promócia za prítomnosti rodičov, na ktorej všetci zúčastnení dostanú od dekana fakulty diplom s potvrdením o úspešnom absolvovaní Automobilovej JUNIOR Akadémie.

Na letný tábor v Automobilovej JUNIOR Akadémii sa bude možné prihlásiť od 27. marca 2019. Všetky potrebné informácie, spolu s prihlasovacím formulárom, nájdu záujemcovia na webovej stránke www.ajakademia.sk.

Podobné články